Dodany: 19.04.2020 18:33|Autor: Assan5{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książki i okolice> Pomoc

Nie pamiętam autora i tytułu książki, fantasy dla dzieci i nastolatków

Witam. Założyłam tutaj konto w jednym celu
Wybaczcie szczerość :) Wiem, że to zapewne okaże się niemożliwe ale...w dzieciństwie, może w wieku gimnazjum
( minimum 14 lat temu:D)przeczytałam książkę, która od jakiegoś czasu bardzo często chodzi mi po głowie. Niestety nie pamiętam zbyt wielu szczegółów. Wiem, że marne szanse ale może jednak znajdzie się osoba, która ją przeczytała i mnie oświeci? Oto szczegóły, a raczej strzępy szczegółów, które pamiętam: rzecz działa się w okresie zimy, na pewno było coś o igloo. Bohaterem był na 98% chłopiec. Większość postaci posiadała swojego ducha, stróża w postaci zwierzęcia( coś jak patronus w Harrym Potterze, tylko, że był cały czas( tzn. tak to pamiętam)). Pamietam, że bohater miał swojego obrońcę/ przyjaciela/ towarzysza rosomaka. Występował też niedźwiedź polarny( nie pamiętam jaką rolę tam spełniał). Być może działo się to na Antarktydzie ale głowy uciąć nie dam. Okładka książki była w odcieniach bieli i niebieskiego- sceneria zimowa i chyba bohater na okładce też był ale twarzy widać nie było. TAK WIEM jak to brzmi ;)  jak to się mówi, nadzieja umiera ostatnia. Pomóżcie, proszę, jeżeli ktoś coś pamięta, że czytał coś podobnego. Pozdrawiam.
Użytkownik: nutinka 19.04.2020 20:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam. Założyłam tutaj ko... | Assan5{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Może Mroczne materie
Użytkownik: Assan5{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 19.04.2020 21:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Może Mroczne materie | nutinka
Dziękuję, to chyba będzie to :) może ktoś będzie miał jakieś inne pomysły ale dużo szczegółów się zgadza