Dodany: 02.04.2020 14:44|Autor: ilona_m2

Aż się prosi o ekranizację

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, a jakże owocne w skutkach. W świecie wykreowanym przez Danielle L.Jensen nie ma magicznych istot, a jednak do ostatniej strony nie można się uwolnić od jej fantastycznego klimatu. Narracja prowadzona na przemian przez Larę i Arena świetnie układa się w całość i idealnie się dopełnia. Stopniowa i niespieszna metamorfoza uczuć, od nienawiści i chęci unicestwienia aż po miłość, została przez autorkę ukazana niesamowicie subtelnie. Niezwykle pieczołowicie i z najdrobniejszymi szczegółami opisano świat przedstawiony, ale właśnie fantastyka ma to do siebie - aby działać na wyobraźnię, opisy muszą być spójne i wciągająca, a te takie są. Podpisuję się pod wszystkimi wyrazami zachwytu nad "Królestwem Mostu". Małym dopełnieniem mogłaby być grafika z mapką, która jeszcze bardziej działałaby na wyobraźnię. Może niektórzy powiedzą, że to kolejna banalna historia, jakich wiele, ale ja dostrzegam w niej zdecydowanie więcej: niezwykle plastyczny język, wartką akcję, świetnie zbudowane napięcie i ten humor w dialogach. Styl Danielle L.Jensen z pewnością przypadł
mi do gustu. "Królestwo Mostu" aż się prosi, by je zekranizować.

Recenzja była zamieszczana na innych portalach.