Dodany: 31.03.2020 13:42|Autor: ilona_m2

Fantastyka z głębszym przekazem

Sięgając po piąty tom cyklu o fantastycznej krainie Jaaru, nie zawiodłam się. Wszystkie wątki i niejasności, które pojawiły się w części czwartej i sprawiły, że czułam pewien niedosyt, zostały jeszcze bardziej rozbudowane (wątek Meg) i wyjaśnione. Dzięki obszernym opisom, których do tej pory mi brakowało, akcja nie pędzi już jak szalona i w spokojniejszym nieco tempie możemy pokonać 600 stron.

Nad kraina Jaaru zawisło widmo rychłego zniszczenia świata, a królowa Tir-Na-Nog zachowuje się tak, jakby niewiele interesowały ją losy poddanych. Przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Na pomoc krainie ruszają Strażnicy Żywiołów.
Kate czeka jeszcze więcej przygód, a przede wszystkim na jej barkach spocznie niezwykle odpowiedzialna misja ratowania świata. Czy to aby nie za dużo jak na jedną czarownicę?

Nie spodziewałam się, że powieść aż tak bardzo chwyci mnie za serce - to już nie tylko fantastyka, z którą mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach, Adam Faber idzie o krok dalej i wplata w tę historię problemy współczesnego świata. Z niecierpliwością będę wyczekiwała kolejnej części - chcę trwać w tej magii nadal!

Recenzja została również umieszczona na innych portalach.