Dodany: 31.03.2020 00:30|Autor: Małgorzata_

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź serialu inspirowanego prozą Dukaja. [Wideo]

Belgijski serial oryginalny pod tytułem „Kierunek: Noc” otrzymał pierwszy zwiastun. Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja –„Starość Aksolotla”. Pisarz brał zresztą czynny udział w powstaniu serialu (wraz z Tomaszem Bagińskim pełnią role producentów wykonawczych).

Fabuła oparta konkretnie na jednym rozdziale powieści Dukaja, zaprezentuje nam postapokalityczną wizję świata. W sześcioodcinkowym serialu poznamy historię grupy pasażerów i członków załogi samolotu liniowego podróżującego pod przymusem na Zachód, żeby uniknąć strasznego losu. Zupełnie niespodziewanie nowy wschód słońca zamiast życia przyniesie, bowiem śmierć w męczarniach. Czy należącym do różnych środowisk i klas społecznych bohaterom uda się uciec przed nieuniknionym przeznaczeniem? Gatunkowo „Kierunek: Noc” ma stanowić połączenie dramatu i thrillera.

Obsada produkcji będzie międzynarodowa. Obok Belgów, Francuzów, Rosjan, Niemców, Włochów czy Turków pojawi się też Polak – Ksawery Szlenkier, wcielający się w rolę Jakuba Kieślowskiego.

„Kierunek: Noc” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiadomo jednak, że produkcja trafi na platformę Netflix jeszcze w tym roku.