Dodany: 30.03.2020 14:46|Autor: do.bookowej.deski

Warta przeczytania

Książka jako całość opowiada o dążeniu do zemsty. Poznajemy historię dwóch chłopaków – teraz już mężczyzn - Victora i Eliego, którzy poznali się na studiach i zaprzyjaźnili się. Obaj bardzo inteligentni i z ogromnymi ambicjami, obaj chcą zaistnieć w świecie, chcą, by ludzie o nich usłyszeli i zapamiętali ich nazwiska. Aby to osiągnąć, zgłębiają tajemnice osób ponadprzeciętnych i igrają ze śmiercią. Udaje im się pokonać śmierć i stać się kimś więcej, niż tylko zwykłymi ludźmi. Splot niefortunnych wydarzeń sprawia, że ich drogi rozchodzą się i niestety, nie jest to rozstanie w zgodzie. Po latach spędzonych w więzieniu Victorowi w końcu udaje się wpaść na trop Eliego i przy pomocy kompana z celi oraz przypadkowo spotkanej dziewczynki o nadzwyczajnej mocy chce doprowadzić do konfrontacji z byłym przyjacielem.

Na co dzień nie jestem raczej fanką fantastyki, ale do zakupu zachęciły mnie dobre opinie, jakie widziałam wśród recenzentów. Okazało się, że książka naprawdę warta jest przeczytania. Pomysł na stworzone przez autorkę główne postacie jest niezmiernie ciekawy. Ich ponadprzeciętność, osiągnięta w przerażający sposób, charaktery - mroczne, pełne złości i chęci zemsty. Poboczne postacie również nie są nudne, co często się, niestety, zdarza. Nastoletnia dziewczynka i jej starsza siostra, przeciwne sobie, czarnoskóry osiłek o wielkim sercu... Wszystko stworzone w sposób spójny i interesujący dla czytelnika. Pomimo skoków w czasie (praktycznie co rozdział), nie miałam problemu ze zorientowaniem się w fabule i czytanie nie było dla mnie męczące. Uważam, że był to naprawdę miło spędzony czas i na pewno sięgnę po kolejny tom, jak i po inne książki Victorii Schwab.

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.