Dodany: 26.03.2020 12:31|Autor: ilona_m2

Do Pottera mu trochę brakuje....

Pomimo, że mam swoje lata, uwielbiam fantastykę i często po nią sięgam. "Księga Luster" została stworzona na modłę słynnego "Harry'ego Pottera" i zaczyna się niemal identycznie. Nasza bohaterka jest zwykłą nastolatką niczym nie wyróżniającą się wśród grona swych rówieśników. Wszystko zaczyna się od magicznej księgi, którą Kate otrzymuje od właścicielki tajemniczego sklepu. Księga wywróci życie nastolatki do góry nogami i pozwoli jej na podróż w inne światy.

Historia pochłonęła mnie już od pierwszych stron, jednak jej pierwowzór, "Harry'ego Pottera", stawiam zdecydowanie półkę wyżej i zaraz wyjaśnię dlaczego. "Księga Luster" jest bardzo bogato wydana, zdobią ją dodatkowo ilustracje i faktycznie jest warta swojej ceny, duża czcionka ułatwia lekturę, wszystko sprawia, że obcowanie z książką to sama przyjemność. Z pewnością, gdy zostaniemy przez nią wchłonięci, nie będziemy się nudzić; powieść czyta się dość szybko, jest łatwa i przyjemna w odbiorze. I tu zaczynają się schody - w moim przypadku jest to brak sympatii do głównej bohaterki, która pomimo wieku jest niesamowicie infantylna - Harry'ego Pottera polubiliśmy już od pierwszych stron za jego rozsądek, opanowanie, a czasem dziecięcą naiwność Do minusów zaliczyć muszę przydługie opisy, które zdecydowanie będą nudzić młodsze grono odbiorców. P.S - jeśli będziecie cierpliwi i przebrniecie przez pierwsze 100 stron, akcja potoczy się już z górki!

Recenzja była wcześniej publikowana na innych stronach internetowych.