Dodany: 19.03.2020 13:43|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Książki pisane i udostępniane za darmo w czasie pandemii

Łukasz Orbitowski i Szczepan Twardoch, jedni z najbardziej poczytnych polskich pisarzy, tworzą wspólną powieść na czas pandemii koronawirusa pt. "Na zarazę Zarazek". Książka jest i będzie publikowana za darmo. Autorzy zachęcają do wpłat na rzecz waki z pandemią koronawirusa. To nie jedyni twórcy, którzy zdecydowali się podjąć specjalne działania w tym trudnym dla świata okresie.

Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski opublikowali dwa pierwsze rozdziały swojej nowej powieści detektywistycznej "Na zarazę Zarazek". Przedstawiają historię detektywa Zdzisława Zarazka. Czytanie jest darmowe. W ramach rekompensaty za korzystanie z lektury można dokonywać wpłat na walkę z koronawirusem.

"Plan jest taki, żeby oderwać Państwa myśli od pandemii" — napisał w piątek na Facebooku Wojciech Chmielarz, autor poczytnych kryminałów (m.in. "Żmijowiska"), zamieszczając we wpisie nieodpłatnie pierwszy rozdział powieści, która nie ma jeszcze tytułu. Pisarz codziennie będzie wrzucać do sieci kawałek nowej książki — w sobotę pojawił się rozdział drugi, dziś — trzeci. Co więcej, do zabawy dołączył także Jakub Ćwiek.

Pisarz zastrzegł, że jego powieść w odcinkach to forma zabawy — kolejne rozdziały pisane będą bez planu, korekty, a także żmudnego gromadzenia materiałów. "Po prostu, piszę, co mi wpada pod palce, na gorąco, rozdział po rozdziale. Państwo czytacie, bawicie się, jeśli chcecie, możecie w komentarzach wrzucać swoje pomysły i sugestie. Zobaczymy, gdzie to nas zaprowadzi" — wyjaśnił pisarz.

Pierwszy rozdział powieści, która nie ma jeszcze tytułu, pojawił się na profilu na Facebooku Chmielarza w piątek, 13 marca. Każdego kolejnego dnia - następne rozdziały.

Anna Brzezińska, wspierając akcję zostawania w domu, udostępniła wersję cyfrową "Sagi o zbóju Twardokęsku".

Użytkownik: sowa 21.03.2020 18:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Łukasz Orbitowski  ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo mi się podobają (a czasem nawet wzruszają) prywatne i instytucjonalne inicjatywy udostępniania w Internecie dóbr kultury w tej paradoksalnej sytuacji, kiedy najrozsądniej, najzdrowiej i najbezpieczniej jest siedzieć w domu przed komputerem. Dziękuję.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 22.03.2020 18:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Łukasz Orbitowski  ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Jeszcze trochę tekstów do pobrania - tym razem od jednego z inicjatorów BookRage: http://katedra.nast.pl/nowosci/28917/Klasyka-fanatastyki-za-darmo/

Jest np. cały Grabiński, trochę Verne'a, Żuławski i inne klasyki.
Użytkownik: reniferze 23.03.2020 08:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Łukasz Orbitowski  ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Bardzo piękny gest ze strony autorów i wydawców. Taka perełka pocieszenia :).
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 23.03.2020 20:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Łukasz Orbitowski  ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Prezent od wydawnictwo Karakter - do pobrania Nadzieja w mroku: Nieznane opowieści, niebywałe możliwości (Solnit Rebecca):
Użytkownik: sowa 23.03.2020 22:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Prezent od wydawnictwo Ka... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Sądząc z noty – idealna krzepiąca lektura na parszywe teraz. Podziękowania dla wydawnictwa!
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 27.03.2020 19:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Prezent od wydawnictwo Ka... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
I skusiłam się, choć na co jak na co, ale na niedobór książek nie narzekam :-).
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 26.03.2020 16:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Łukasz Orbitowski  ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Wydawnictwo kultura gniewu udostępniło na ISSUU dwa komiksy:
- pierwszy tom postapokaliptycznej serii dla dzieci Ostatni ogród (Podolec Marcin (pseud. Kolec)):
- pierwszy tom swego rodzaju "pamiętnika introwertycznego człowieka", czyli Na szybko spisane 1980-1990 (Śledziu (właśc. Śledziński Michał)):
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 04.04.2020 01:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Wydawnictwo kultura gniew... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Niestety nue wszystkie okołoliterackie wieści są dobre. W wyniku choroby COVID-19 zmarł twórca Giménez Juan znany przede wszystkim z serii sci-fi o Metabaronach.
Użytkownik: Małgorzata_ 27.03.2020 18:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Łukasz Orbitowski  ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Kolejny darmowy ebook od Korporacji Ha!art. https://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=489403 przez 2 tygodnie będzie można za darmo pobrać plik epub lub mobi z ich strony http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/5132-przyducha.html
Użytkownik: Małgorzata_ 27.03.2020 18:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Kolejny darmowy ebook od ... | Małgorzata_
Chodzi o Przyducha (Prus Maciej Piotr)