Dodany: 09.03.2020 20:09|Autor: cherryladyreads

Niebezpieczna walka o odzyskanie siostry

Akcja w powieści biegnie dwutorowo. Z jednej strony towarzyszymy Alex w odzyskaniu równowagi po porwaniu jej siostry bliźniaczki oraz obserwujemy śledztwo, które prowadzi, by odnaleźć Dani. Tutaj narracja jest prowadzona w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Pozwala nam to dobrze wczuć się w uczucia zagubionej i zrozpaczonej kobiety.
Z drugiej strony mamy wydarzenia, których doświadcza Dani uwięziona w krypcie kościoła. Te rozdziały utrzymane są w narracji trzecioosobowej. Mimo, że tworzy to dystans do ofiary, to doskonale oddaje uczucie paniki i niepewności, jakiego doświadcza kobieta.

Kontrast pomiędzy rozdziałami czasem jest tak silny, że zastanawiałam się, czy aby na pewno czytam thriller. Sielankowe życie Alex z dobrze płatną pracą, fascynującymi podróżami i erotycznymi uniesieniami mocno odbiegało od determinacji, z jaką jej siostra walczyła o przetrwanie. Również terapia Carla Ashera, który poprzez orgazm chciał pomóc swojej pracownicy nawiązać kontakt telepatyczny z zaginioną Dani, wydaje mi się przesadą. Nie wiem, jak wam, ale dla mnie łączenie erotyki z gatunkami takimi jak thriller i kryminał wychodzi słabo.

Nie polubiłam za bardzo głównej bohaterki. Alex jest osobą, która wykorzystuje ludzi do własnych celów, raniąc ich uczucia. Carl również jakoś nie wzbudził we mnie sympatii. Jego styl bycia jednak ma dość znaczącą rolę w tej powieści.

Całość nie do końca trafiła w mój gust. Dość mocny kontrast między sytuacją sióstr i terapia pracodawcy Alex, którą autorka mogłaby sobie spokojnie darować, nie zachwyciły mnie w tej powieści. Jednak mroczny klimat panujący w krypcie i determinacja, z jaką Dani walczyła o wolność, ratowały wrażenia z przedstawionej historii. Tempo akcji jest dość nierówne, ale pozwala to ochłonąć i przeanalizować uzyskane dowody oraz zgromadzone dane.

Zakończenie nie całkiem zaskakuje. Mimo, że autorka w pewnym momencie próbuje nas zmylić, podrzucając pasujące do układanki tropy, to rozwiązanie da się przewidzieć. Jeśli lubicie połączenie thrillera z elementami erotyki, to ten tytuł może trafić w wasz gust. Ale dla fanów skomplikowanej intrygi na wysokim poziomie ta powieść okaże się rozczarowaniem.

[Recenzja była wcześniej publikowana na moim blogu.]