Dodany: 07.03.2020 14:02|Autor:

Książka: Lista nieobecności
Urbaniak Michał Paweł
Notę wprowadził(a): lutek01

Debiutancka powieść Michała Pawła Urbaniaka.

Pełna niedopowiedzeń, szczegółów oraz znaczeń historia przemijania i niezrozumienia, które prowadzi do tragedii.

Artur Hnat nie żyje.

Teraz jego bliscy muszą zmierzyć się z tym, co pozostawił. Zuzanna zatraca się w cierpieniu po stracie męża. Syn, Krzysztof, jest spragniony miłości, ale ta staje się dla niego trucizną. Jego partner Jakub nie znajduje ocalenia w związku i podświadomie dąży do autodestrukcji.

"Lista nieobecności" jest portretem dramatów, które są zakorzenione głęboko w duszy i nie sposób ich się pozbyć. Artur chce uciec od tragicznej przeszłości; zimna, rzekomo niezdolna do miłości Zuzanna pragnie żyć poza kręgiem śmierci; Krzysztof szuka ocalenia od samotności, a Jakub – bezpieczeństwa.

Codzienność bohaterów jest podszyta mrokiem i pragnieniem szczęścia na przekór wszelkim niepowodzeniom. Czy istnieje fatum i niektórzy są zwyczajnie skazani na życie naznaczone lękiem? A może wszystko jest winą człowieka?

[Mova, 2020]

Użytkownik: reniferze 07.09.2020 14:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Debiutancka powieść Micha... | lutek01
Wiecie, to może być zapowiedź czegoś pięknego. Książka jest bardzo dobra - nie można zrażać się początkową plątaniną postaci, bo wszystko szybko się klaruje. Czekam na kolejną powieść naszego Misiaka.