Dodany: 21.02.2020 10:20|Autor:

Matryca naszej indywidualności to zaledwie 1% DNA, którym różnimy się od siebie. Zdolności intelektualne, introwersja lub ekstrawersja, podatność na choroby psychiczne – wszystkie te aspekty naszej osobowości są do głębi kształtowane przez odziedziczone różnice w naszym kodzie genetycznym.

Robert Plomin, psycholog i jeden z czołowych genetyków behawioralnych, dowodzi, że DNA jest najważniejszym czynnikiem modelującym to, kim jesteśmy. Nasze rodziny, szkoły i środowisko są ważne, ale nie wpływają na nas w tym stopniu co geny.

W ciągu ostatnich lat wraz z nastaniem spersonalizowanej genomiki dostaliśmy możliwość wykorzystania DNA do zrozumienia, kim jesteśmy, i prognozowania tego, kim możemy się stać. Rewolucja DNA obdarzyła geny mocą przewidywania naszych mocnych i słabych punktów już od urodzenia. To przełom, który niesie ze sobą dalekosiężne konsekwencje dla psychologii, dla społeczeństwa i dla nas wszystkich.

"Nie da się przeczytać tej książki i nie zobaczyć świata na nowo".
"Observer"

"Jedno z najbardziej bezpośrednich i bezkompromisowych ujęć tego tematu, jakie kiedykolwiek napisano".
"Boston Review"

"Jak stwierdza sam Plomin, genetyka jest zdecydowanie zbyt ważna, żeby zostawić ją w rękach genetyków". "Psychology Today"

[Copernicus Center Press, 2020]