Dodany: 20.02.2020 11:50|Autor: livka

Książki i okolice> Książki w ogóle

Akcja wieś

Szukam powieści, których akcja dzieje się na wsi. Coś w klimacie: Chłopi (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) lub pierwszego tomu "Stulecia Winnych": Ci, którzy przeżyli (Grabowska Ałbena (Grabowska-Grzyb Ałbena))

Jeśli był już taki wątek, wdzięczna będę za link.
Użytkownik: misiak297 20.02.2020 13:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Szukam powieści, których ... | livka
Żelary (Legátová Květa (właśc. Hofmanová Věra)) - przy czym muszę podkreślić, że od "Stulecia Winnych" tę książkę dzieli prawdziwa przepaść.

Podobnie z "Kamieniem na kamieniu" Myśliwskiego oraz Śniła się sowa (Ostrowska Ewa Maria (pseud. Zbyszewski Brunon lub Lane Nancy))

No i jeszcze przypomina mi się Dobra-noc (Waszut Sabina)

Użytkownik: margines 20.02.2020 17:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Szukam powieści, których ... | livka
Wątek nie wiem, czy był, przez te lata pewnie błąka się tu podobny.
Warto przetrząsnąć wszytko, co kryje się pod tagiem wsi.
www.biblionetka.pl/...

Ciocia Kicia (Szygowska Mieczysława) taka dobra, rozrywkowa lit. dziecięco-młodzieżowa,
Klątwa (Wyspiański Stanisław) - dzieje się we wsi i ogólnie na polu,
Malowany ptak (Kosiński Jerzy (właśc. Lewintopf Jerzy Nikodem)) - oczywiście - literatura wojny, Holokaustu,
Na górze cisza (Bakker Gerbrand),
Na wsi wesele [zbiór opowiadań] (Dąbrowska Maria) - zbiorek nowel „popowstańczych”,
Panny z Wilka (Iwaszkiewicz Jarosław (pseud. Eleuter)),
Samotny orzech (Petrosjan Wardges) - świetna, bardzo „przykurzona” powieść o Ormianach i wsi ormiańskiej:) Skarb,
Tego lata, w Zawrociu (Kowalewska Hanna) (inne części sagi to nie wiem) - coś, jak serial „Siedlisko”,
Wakacje w Borkach (Korczakowska Jadwiga) - młodzieżówka, ale urokliwa, o wsi i lesie.
Użytkownik: margines 20.02.2020 22:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Wątek nie wiem, czy był, ... | margines
Bardzo „wiejskie”, plenerowe są książki z cyklu „Wszystkie stworzenia duże i małe” Jamesa Herriota.