Dodany: 16.02.2020 06:09|Autor:

"Klasyczny kryminał widziany przez wyjątkowy islandzki obiektyw. Świetny, gorąco polecam"!

LEE CHILD

Jónasson zaskakuje tu postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim, mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja – w każdym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens.

Rok 1987. Odludny dom na farmie na wschodzie Islandii. Śnieżyca powinna była odciąć wszystkich od świata. Ale nie odcięła… Państwo Einarsson nigdy nie powinni byli go wpuszczać. Ale to zrobili… Niespodziewany gość, kłamca, zabójca. Nie wszyscy przeżyją tę noc. A teraz dowiemy się, dlaczego detektyw Hulda już nigdy nie zazna spokoju.

"Żaden kraj w skandynawskich kryminałach noir nie jest tak ponury, zimny, śnieżny i bezludny jak Islandia. A żaden autor kryminałów nie przedstawia tych cech tak sugestywnie i przerażająco jak Ragnar Jónasson".

"Times"

RAGNAR JÓNASSON zdobył natychmiastowe międzynarodowe uznanie "Milczeniem lodu". Kolejne powieści z Arim Thórem ugruntowały sukces serii "MROCZNA WYSPA LODU", wydawanej w 20 krajach. Telewizyjne prawa kupił On The Corner – zdobywca Oscara i BAFTA Award. "Ciemność" – tom 1 serii HULDA – została wyróżniona najwyższymi nagrodami i uznana przez "Sunday Timesa" za jeden ze 100 najlepszych kryminałów po 1945 roku. "Wyspa" i "Mgła" spotkały się z równie entuzjastycznym odzewem. Powieści Jónassona sprzedano w 1 000 000 egzemplarzy.

[Amber, 2020]