Dodany: 11.02.2020 22:53|Autor: justyna39

Książka: Alibi na szczęście
Ficner-Ogonowska Anna

Moje wrażenia z lektury "Alibi na szczęście"

Hanna Lerska jest z zawodu nauczycielką języka polskiego, a przy tym cichą i zamkniętą w sobie kobietą. Jest również całkowitym przeciwieństwem Dominiki, z którą utrzymuje bliski kontakt. Wspierają siebie nawzajem mimo dzielących je różnic. Hanna stara się normalnie funkcjonować mimo trudnej i bolesnej przeszłości. Niebawem w jej życiu pojawia się mężczyzna imieniem Mikołaj, który pragnie ją bliżej poznać. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż Hanna obawia się zaangażować w związek. Czy kobiecie uda się zmierzyć z przeszłością? Czy pogodzi się z tym, co się kiedyś wydarzyło?

Przeszłość nieraz bywa trudna i bolesna, podobnie jak sama prawda. Zapewne niejedna osoba próbowała uciec jak najdalej od przeszłości, by odegnać od siebie przykre wspomnienia. Do takich osób należy właśnie Hanna Lerska. Paniczny strach przed wspomnieniami nie dawał jej spokoju i nie odstępował od niej ani na krok. Jednakże dzięki obecności Mikołaja Hanna powoli odzyskuje równowagę w swoim życiu.

"Alibi na szczęście" to pierwsza powieść autorstwa Anny Ficner - Ogonowskiej, która znana jest również z powieści takich jak "Krok do szczęścia", "Zgoda na szczęście" oraz innych pozycji. W mojej opinii jest to bardzo dobra lektura, z którą miło spędziłam czas. Perypetie Mikołaja i Hanny wydają się być całkiem interesujące, a zwłaszcza starania Mikołaja o zdobycie serca ukochanej kobiety.

Sam język wydaje się niezwykle barwny i żywy, a bohaterowie interesujący. Obok Mikołaja i Hanny pojawiają się też inne osoby, dzięki którym powieść nabiera więcej barw ( pani Irena, Dominika, Przemek ). Szczególnie postać Dominiki nadaje całej historii więcej uroku, a to za sprawą jej nieobliczalnego temperamentu.

Uważam, że jest to interesująca pozycja, po którą warto sięgnąć.

Recenzję opublikowałam również na swoim blogu oraz na innym portalu.