Dodany: 01.02.2020 16:24|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Mary Higgins Clark nie żyje

Nie żyje Mary Higgins Clark. Legendarna autorka bestsellerów odeszła 31 stycznia. Miała 92 lata.

W komunikacie wydanym przez oficynę Simon & Schuster czytamy, że pisarka odeszła w spokoju, otoczona rodziną i przyjaciółmi. Wśród nich była Carol Higgins Clark, jej córka i także pisarka. Wspólnie napisały kilka książek, m.in. Przybierz dom swój ostrokrzewem (Higgins Clark Carol, Higgins Clark Mary) (2002), Świąteczny rejs (Higgins Clark Carol, Higgins Clark Mary) (2007) czy Festiwal Radości (Higgins Clark Mary, Higgins Clark Carol) (2009).

Higgins Clark Mary była autorką ponad 40 powieści, które notorycznie lądowały na pierwszy miejscach list bestsellerów. Pisarkę zaliczano do grona najpoczytniejszych autorów na świecie, a wiele jej książek zostało zekranizowanych.

Higgins Clark specjalizowała się thrillerach i kryminałach, co z czasem zaowocowało wszystko mówiącym przydomkiem: "Królowa suspensu".

Użytkownik: misiak297 01.02.2020 21:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie żyje Mary Higgins Cl... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Smutno. Nie była to szczególnie wybitna literatura, ale jako nastolatek czytałem jej książki z wielkim strachem. To były solidne dreszczowce, brrr! Dziś już trochę retro, ale sentyment pozostał.