Dodany: 24.01.2020 19:14|Autor:

Książka: Czas burz
Link Charlotte
Notę wprowadził(a): Marylek

Bestsellerowa Charlotte Link w nieznanej dotychczas odsłonie!

Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego.

Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem polityki, do którego mimowolnie wprowadza ją jej przyjaciel Maksym. Między młodymi rodzi się uczucie, ale chłopak marzy, by poświęcić swoje życie dla socjalistycznych ideałów. Dlatego odrzuca Felicję i opuszcza Prusy, aż w końcu trafia do ogarniętej rewolucją Rosji.

Rozczarowana dziewczyna wychodzi za przystojnego przedsiębiorcę z Monachium, Alexa Lombarda. Ten trudny człowiek kocha swoją żonę, ale silne osobowości małżonków nie pozwalają im się porozumieć. Gdy wojenne koleje losu znowu stawiają na drodze Felicji Maksyma, ta – targana emocjami i dawnym uczuciem – podejmuje decyzje, które mogą zaważyć na jej przyszłości…

"Czas burz" to pierwszy tom wielopokoleniowej sagi, która opowiada o niezłomnej sile charakteru kobiet z rodziny Dombergów. Każda z nich musi się zmierzyć z przeciwnościami losu, trudną miłością i własnym słabościami.

[Znak, 2020]

Użytkownik: Marylek 19.12.2020 22:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Bestsellerowa Charlotte L... | Marylek
Nie pojmuję, dlaczego w tej książce bohaterowie wciąż ubierają różne części garderoby. Nie wiadomo w co. Ubierają płaszcze, buty, suknie, marynarki, nakrycia głowy i rąk. Siebie samych niekoniecznie.

Już sam fakt, że tłumaczka bez przerwy popełnia ten sam pospolity błąd, jest żenujący. W stopce książki podane są trzy nazwiska korektorek. Żadna z nich błędu nie zauważyła. Coś mi się zdaje, że korektę robił wujek Word.

Inne błędy gramatyczne w tym tłumaczeniu też się zdarzają, występują jednak sporadycznie. Ubieranie zaś garderoby - nagminnie. I okropnie mi to przeszkadza!