Dodany: 06.01.2020 21:18|Autor: ilsa

Ogólne> Offtopic

opowiem wam o Kasi

Kasia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Urodziła jako wcześniak, przy porodzie doszło do niedotlenienia mózgu. Nie chodzę poruszam się wyłącznie na wózku. Wymagam pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach, w wyjściu z domu.

Uważam, że w życiu trzeba mieć cel. Konsekwentnie spełnia swoje marzenia: marzyła o studiach prawniczych i jest prawnikiem. Dzięki rodzicom, którzy dowozili mnie na zajęcia, w 2006 roku obroniłam się z prawa gospodarczego, potem ukończyła podyplomowe z rachunkowości i finansów.

W wolnym czasie uczę się sama włoskiego. Pisze artykuły. Jeden z nich opublikowała lokalna gazeta,

Bardzo lubie podróżować, poznawać nowe miejsca. Nie rezygnuje z marzeń.

Choroba jest nieuleczalna. Jedyny dostępny lek to rehabilitacja. Miesięczny koszt zajęć z fizjoterapeuta to 2000 miesięcznie A NFZ nie refunduje rehabilitacji dla osób z dziecięcym porażeniem mózgowym…

Za zgromadzone dotychczas pieniądze kupiłam wózek inwalidzki, specjalne ortezy do chodzenia, i codziennie ćwiczę z fizjoterapeuta. Co można zobaczyć na zdjęciach.

To ten czas, gdy wszyscy dokoła proszą o 1% naszego podatku na jakiś bardzo ważny cel: chore dziecko, schronisko dla zwierząt, szkoła, stowarzyszenie…. Bardzo mnie frustruje fakt, że potrzebujących jest tak wielu, a procent tylko jeden. Tym bardziej trzeba go podarować.

Do PIT należy wpisać:

KRS 0000186434

Cel szczegółowy: 437/G Katarzyna Grzęda 1%

Jeśli chcecie wesprzeć Kasię darowizną, to tutaj są potrzebne dane:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko

77-400 Złotów Stawnica 33A

SBL Zakrzewo odział Złotów

Nr konta 89-8944-0003-0000-2088-2000-0010

Tytuł wpłaty: 437/G Katarzyna Grzęda darowizna