Dodany: 31.12.2019 18:19|Autor: Gosias012

Książka: Żmijowisko
Chmielarz Wojciech

Tragiczne wakacje

Przyjaciele ze szkolnych lat jak co roku wspólnie wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek do niewielkiej miejscowości, gdzie panuje cisza i spokój. Pozornie. Te wakacje jednak okazują się zupełnie inne od wszystkich, które przeżyli do tej pory.

Kamila i Arek jadą wspólnie z malutkim synkiem Ignasiem oraz nastoletnią córką Adą, choć dziewczyna za wszelką cenę pragnęła wyjechać na obóz sportowy, gdzie miała nadzieję poderwać wybranego chłopaka.

Miłość z młodzieńczych lat Kamili, a zarazem jej były chłopak, Robert, również pojawia się na wspólnym wyjeździe wraz z nową dziewczyną, czarnoskórą Adaomą. Jeden z wieczorów, gdy mocno zakrapiana impreza wymyka się spod kontroli, kończy się tragicznie, bowiem znika Ada. Pomimo poszukiwań nie udaje się odkryć żadnych poszlak ani śladów dziewczyny.

Rok później, po całym zajściu ojciec dziewczyny, Arek, postanawia wrócić do pensjonatu i dowiedzieć się co zaszło feralnej nocy.

Świetnie napisana książka, która wielokrotnie wyprowadza w pole i nasuwa błędne poszlaki. Trzyma w napięciu i intryguje. Po przeczytaniu książki z pewnością skuszę się również na obejrzenie serialu.

Użytkownik: Jagoda57 02.01.2020 21:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Przyjaciele ze szkolnych ... | Gosias012
Polowałam na"Żmijowisko" w antykwariatach, aż wreszcie udało mi się kupić niespełna rok temu. Faktycznie ma zaskakujące i szokujące zakończenie. A już myślałam, że wszysko dla mnie jasne... Cały czas zadawałam sobie pytanie: "Dlaczego ludzie wciąż kłamią?"