Dodany: 23.12.2019 13:52|Autor: angelikaserweta

Moja opinia na temat książki

Mark po śmierci swojej żony stał się cieniem człowieka. Stracił zapał do pracy, unikał kontaktu z ludźmi, zamknął się w sobie. Nawet jego siostra nie mogła do niego dotrzeć.
Evie przywróciła mu wiarę w ludzi. Pojawiła się niespodziewanie i szybko rozgościła się w jego życiu. Ich romans dał owoc w postaci ich córki.
Evie co jakiś czas odnosi różnego rodzaju obrażenia, ale zarzeka się, że to tylko niefortunne wypadki. Jednak przyjaciele zaczynają podejrzewać, że ma to drugie dno. Czyżby sielankowy związek przerodził się w coś innego? Czy Mark znęca się nad Evie?
W środku nocy sierżant Stephanie King zostaje wezwana do rezydencji Marka i Evie, gdzie odnajduje w łóżku zakrwawione zwłoki Marka i leżącą obok Evie. Kobieta przyznaje się, że go zabiła...
Czy było to morderstwo z zimną krwią czy Evie broniła się przed Markiem? Kobieta zarzeka się, że bała się o swoje życie i zrobiła to w chwili niepoczytalności. Jaka jest prawda?

"Zmuszona, by zabić" autorstwa Rachel Abbott ukaże się na polskim rynku czytelniczym już 29 stycznia. Czy jest na co czekać?
Zapewniam, że tak. Ta książka wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że po jej zakończeniu musiałam na moment usiąść i wszystko sobie jeszcze raz przetrawić. Abbott tak sprytnie i sprawnie manipuluje umysłem czytelnika, że nigdy do końca nie można być niczego pewnym. Gdy już myślisz, że wiesz jakie będzie zakończenie, to okazuje się, że zwrot w akcji zwali cię z nóg. Tak było ze mną. Do ostatniej strony nie wiedziałam, jaki będzie finał i gdy w końcu poznałam zakończenie historii, to po prostu opadła mi szczęka.
Ze skupieniem wczytywałam się w treść i pragnęłam jak najszybciej odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się pomiędzy Evie i Markiem. Czy jest tak, jak mówi Evie? Czy była ofiarą, nad którą znęcał się Mark? Siostra Marka od początku nie wierzy w to, że byłby on zdolny do rzeczy, o których opowiada w sądzie Evie, ale jaka jest prawda? Co tak naprawdę działo się za zamkniętymi drzwiami?
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze drobiazgowa i mistrzowska charakterystyka postaci.
Thriller psychologiczny na najwyższym poziomie. Jestem zachwycona.

Od redakcji:
Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym/stronie księgarni internetowej/blogu.