Dodany: 06.12.2019 21:56|Autor:

"Mity z dalekiej Północy towarzyszą mi, odkąd pamiętam. Najpierw ich słuchałam. Potem je czytałam. A teraz jeden z nich napisałam na nowo. To trochę tak, jakbym zrobiła samej sobie psikus. Loki by się uśmiał!"

Zofia Stanecka

Chciała być wilkiem. Została pisarką. Jest autorką serii "Basia". Pisze do serii "Czytam sobie" i "Poczytaj ze mną". Lubi pisać baśnie, powieści i opowiadania. Kiedy pisze, czuje się wolna jak wilk.

"Siła czy spryt? Co wygra w nietypowym pojedynku nordyckich bogów? Najlepiej, gdy połączy się obie te cechy. Zobaczcie, czy się uda".

Magda Kozieł-Nowak
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Już w wieku dwóch lat planowała zostać ilustratorką, czego dowodem są książki z dzieciństwa. Niemal każdą stronę z uporem wypełniała dodatkowymi rysunkami. Plan jest ciągle realizowany dzięki współpracy z wieloma wydawnictwami. Ma nadzieję, że nigdy nie zabraknie jej książek do pokolorowania.

Zadania dla mistrzów czytania:
1. Thor bardzo lubił jeść. Opowiedz, co zazwyczaj zjadał na obiad.
Podpowiedzi szukaj na stronie 2.

2. Choć Loki był bratem Thora, to bardzo się od niego różnił. Wymień kilka cech Lokiego.
Podpowiedzi szukaj na stronach 4-5.

3. Czym zajmowały się karły?
Podpowiedzi szukaj na stronie 15.

4. Thor bardzo ucieszył się z podarunku - wspaniałego młota.
Wymyśl i narysuj przedmiot, z którego ucieszyłby się Loki.

Poznajcie Thora, władcę błyskawic, i Lokiego, boga ognia. Chociaż byli bogami i zamieszkiwali wspaniały Asgard, nie byli doskonali. Przeczytajcie, co wyniknęło z ich kolejnej sprzeczki, a przekonacie się, że skandynawskie mity to źródło bardzo ciekawych historii.

"Czytam sobie" to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1
SKŁADAM SŁOWA – 150-200 wyrazów w tekście – krótkie zdania – 23 podstawowe głoski w tekście czytanym – ćwiczenie głoskowania

Poziom 2
SKŁADAM ZDANIA – 800-900 wyrazów w tekście – dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu – 23 podstawowe głoski oraz „h” – ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3
POŁYKAM STRONY – 2500-2800 wyrazów w tekście – użyte wszystkie głoski – dłuższe i bardziej złożone zdania – alfabetyczny słownik trudnych wyrazów

"Czytam sobie" to:

– Wybitni polscy autorzy i ilustratorzy
– Świetne, wciągające historie
– Metoda wspierająca naukę czytania zgodna z zaleceniami metodyków

[Egmont Polska, 2018]