Dodany: 04.12.2019 12:01|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nominowani do Paszportów Polityki 2019

Poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Paszportów Polityki. W kategorii Literatura wyróżnione zostały:

Weronika Murek – za zbiór proroczych sztuk teatralnych „Feinweinblein”
Dominika Słowik – za oryginalne spojrzenie na lata 80. i 90. w powieści „Zimowla”
Urszula Zajączkowska – za „Patyki, badyle”, książkę zupełnie inną niż opowieści o sekretnym życiu roślin

Użytkownik: Anna125 10.12.2019 22:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Poznaliśmy nominowanych ... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Drogie, Wiadomości.
Żyję Noblem dla Olgi Tokarczuk, a w Biblionetce nic o tym. Tylko pierwsza wiadomość.
Dlaczego?
Wykład noblowski był bardzo ciekawy, wywiady też. Dzisiaj wyglądała jak sufrażystka. Bardzo cieszę się z nagrody. Literatura to szlachetna rzecz:)))
Użytkownik: margines 10.12.2019 22:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Drogie, Wiadomości. Żyję... | Anna125
Hej
Akurat od "Wiadomości" za bardzo nie oczekuję już żadnych sensownych wiadomości.
Tym bardziej na czasie, a jeszcze nie przeterminowanych.
Dopiero dziś i to w sumie "psim swędem" zauważyłem, że kilka dni temu EPA! założyła wątek Wykład noblowski Olgi Tokarczuk.
Przed chwilą znalazłem też louriego Spotkanie z noblistką Tokarczuk.
Może także zaraz założę jakąś sensowną czytatkę.
Bo to w sumie aż WSTYD, żeby władze tutejsze MILCZAŁY na temat jednego z najważniejszych wydarzeń dla kultury, literatury no i Polski.

Nobel 2018 zdobyty! Zdobyła go Olga Tokarczuk
Użytkownik: Anna125 13.12.2019 00:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Hej Akurat od "Wiadomośc... | margines
Dziwnie, pewnie. Ja się cieszę i zdumiewa mnie, że tak wiele osób nie podziela, zwłaszcza wydawnictwo. Nie dałam sobie zepsuć mojego szczęścia i radości, ale w tle czai się smutek, żal i niezrozumienie.
Dziękuję Marginesie za podrzucenie wątków, wejdę w nie.
Żyjemy w "ciekawych czasach", każdy okres ma swoje tornada. Chciałabym, aby przeminęły, uspokoiły się. Zobaczymy jak będzie. Jestem pesymistką, niestety, wróć - zamieniam na realistkę.