Dodany: 04.12.2019 09:56|Autor: pola841

Ostatnia noc Olivii

"Ostatnią noc Olivii" Christiny McDonald skończyłam zaledwie wczoraj. Słyszałam trochę opinii na jej temat, lecz starałam się trzymać od nich z daleka, by się niczym nie sugerować. I bardzo się cieszę, że to zrobiłam, bo mogę ją zaliczyć do udanych lektur.

Tytułowa bohaterka, jak dowiadujemy się na samym początku, przez splot różnych wypadków znajduje się w stanie śmierci mózgowej. Jednak nie można jej odłączyć od maszyn podtrzymujących życie, ponieważ Olivia jest w ciąży. Jak do tego doszło? Czy to stan Olivii spowodował wypadek, czy też było to działanie celowe?

Fabuła jest ciekawie przedstawiona. Oprócz bieżących zdarzeń poznajemy również historię opowiedzianą z punktu widzenia samej Olivii. Powolutku wszystko doprowadza nas do rozwiązania zagadki. Zakończenie mimo wszystko troszeczkę mnie rozczarowało. Liczyłam na większe zaskoczenie. Ale nie mogę narzekać. Dobrze się ją czytało i nie zawiodłam się. Nie jest to taki typowy kryminał. Bardziej thriller psychologiczny. Wciągający, poruszający. Relacja matki z córką jest ciekawie zarysowana. Także dylematy Abi, gdy ta powoli odkrywa, co tak naprawdę przydarzyło się jej córce. Książka daje trochę do myślenia. Naprawdę warta przeczytania.