Dodany: 2019-12-02 20:41|Autor: Semm

Czytatnik: Moje rekomendacje

1 osoba poleca ten tekst.

Martwy sezon

„Martwy sezon” to kontynuacja obyczajowo-kryminalnej książki Anety Jadowskiej, tym razem już może bez trupa na plaży (choć w sumie to nie do końca). Nie mogę zaprzeczyć, że miałam spore nadzieje w związku z tą powieścią. „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” naprawdę bardzo mi się podobał, więc liczyłam na powtórkę w „Martwym sezonie”. I co? I super. :) Fabuła jest interesująca, choć tym razem samej „zbrodni” jest nieco mniej, a więcej przestrzeni zostawiono dla wątku Przystani i tematu przemocy. Największą zaletą tej książki jest język, jakim została napisana. Aneta Jadowska pięknie operuje słowem – opisy są plastyczne, pomysłowe, a jednocześnie działające na wyobraźnię, w dodatku oplecione są humorem, dzięki czemu choć tematy tu poruszone należą do naprawdę poważnych, to odbiór jest lżejszy i przystępny. Sam wątek „kryminalny” został ciekawie przedstawiony, a śledztwo i teorie snute przez postacie dostarczają wiele rozrywki. Bohaterowie jak zawsze u Jadowskiej są żywi, rewelacyjnie wykreowani, realistyczni, zabawni, a jednocześnie nie śmieszni. Po prostu bomba. Aneta Jadowska to z całą pewnością jedno z czołowych nazwisk polskiego rynku wydawniczego i „Martwy sezon” tylko to potwierdza. Polecam serdecznie! :)

Martwy sezon (Jadowska Aneta)