Dodany: 14.11.2019 17:59|Autor: cherryladyreads

Czart

Książka łączy w sobie wiele gatunków. To powieść sensacyjna z nutką thrillera, pełna zaskoczeń i napięcia.
Autor świetnie łączy wydarzenia i postacie historyczne z fikcyjną fabułą, choć jest ona tak dobrze skonstruowana i przemyślana, że nie jest wykluczone, iż mogła się ona wydarzyć naprawdę. Połączenie wielu wątków, które na pierwszy rzut oka mają ze sobą niewiele wspólnego, tworzy spójną całość, zachęcającą do odwiedzenia miejsc wspominanych na kartach powieści.
Dodatkowym plusem przedstawionej historii są krótkie i dynamiczne rozdziały oraz doskonałe dialogi między bohaterami: zabawne, sarkastyczne i pełne nawiązań do tytułu książki.
Od książki trudno jest się oderwać. Jest to jedna z tych historii, które wciągają bez reszty i ani się człowiek nie obejrzy, jak dotrze do końca.
Mnie lekko denerwował główny bohater, funkcjonariusz ABW, Maksymilian Keller. Jego przedmiotowe traktowanie kobiet i chęć umawiania się z każdą piękną dziewczyną są żenujące. Posiadanie sportowego samochodu również wskazuje na jakieś kompleksy tego jakże męskiego protagonisty. Na szczęście w śledztwie mającym wyjaśnić, kim jest i czego chce Czart, biorą udział osoby, które aż tak mnie nie raziły.