Dodany: 11.11.2019 21:33|Autor: PiotrWis

Gorąco polecam!!!

Kiedy robiłem przegląd domowej biblioteki, natrafiłem na "Tajemnicę zielonej pieczęci" i nabrałem ochoty na ponowne przeżycie wydarzeń opisanych w tej wspaniałej książce. Moją przygodę z Hanną Ożogowską zacząłem w wieku 10 lat, od książki "Chłopak na opak". Jej fragment znajdował się w moim podręczniku szkolnym i zachęcił mnie do dokładniejszego zgłębienia twórczości tej autorki.

Główni bohaterowie "Tajemnicy zielonej pieczęci" to Stefan Żórawiec, Wiktor Kijanka i Bartek Niedźwiedzki. Są to przyjaciele, którzy uczęszczają do tej samej klasy. Akcja rozgrywa się w XX w., obejmuje zarówno rok szkolny, jak i wakacje, a dotyczy perypetii uczniowskich i zawiera wiele wątków sensacyjno-przygodowych. Chłopcy muszą zmierzyć się ze swoimi "piętami achillesowymi". W przypadku Stefana jest to ortografia, Wiktora – matematyka, a Bartka - geografia. Pewnego dnia Alina, sąsiadka Stefana, w ścisłej tajemnicy mówi mu o stowarzyszeniu sportowym, które powstaje w ich dzielnicy. Dowodzi nim tajemniczy Rysiek, o którym nie wolno mówić.

W książce podobało mi się to, że opowiada o problemach, z którymi borykają się współcześni nastolatkowie. Powieść jest wciągająca, a fabuła obfituje w zwroty akcji. Polecam ją wszystkim, zwłaszcza nastolatkom i miłośnikom kryminałów.