Dodany: 11.11.2019 12:39|Autor:

Dr David Schnarch jest uznanym, amerykańskim psychologiem klinicznym, seksuologiem, autorem tłumaczonych na wiele języków książek poświęconych relacjom. Prowadzi opracowane według własnej, autorskiej metody warsztaty terapeutyczne, w których łączy terapię seksualną z psychoterapią par. Niniejsza książka stanowi rozwinięcie wcześniejszej publikacji autora zatytułowanej "Constructing the Sexual Crucible".

"Pierwszy raz zetknąłem się z poglądami dr. D. Schnarcha w 1991 roku za pośrednictwem książki jego autorstwa »Constructing the Sexual Crucible«. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że lektura ta wywarła duży wpływ na moje własne poglądy i działalność terapeutyczną. »Namiętne małżeństwo« z pewnością pomoże wielu związkom w budowaniu udanej więzi, odkryciu nowych horyzontów intymności, a dla terapeutów par będzie drogowskazem i źródłem inspiracji w ich pracy. Autor zaznacza, że proces pisania książki miał wpływ na niego samego, że dzięki niej stał się mądrzejszy, bardziej czuły, doświadczony. Wzrósł jego podziw dla małżeństwa jako drogi wewnętrznego rozwoju partnerów. Mam nadzieję, że podobne korzyści odniosą polscy czytelnicy »Namiętnego małżeństwa«."

z przedmowy prof. zw. dr hab. med. Zbigniewa Lwa-Starowicza

"Korzystanie z tej publikacji grozi wystąpieniem efektów ubocznych. Zgłaszano już bowiem przypadki - między innymi - wzrostu szczęścia, poczucia lekkości, zwiększonego poziomu miłości i empatii, częstych incydentów pozytywnych kontaktów z własnymi dziećmi oraz wszechogarniającego poczucia upodmiotowienia".

z opinii czytelników

[Wydawnictwo Kropla, 2018]