Dodany: 2019-11-03 20:36|Autor: ahafia

Czytatnik: Groch z kapustą

1 osoba poleca ten tekst.

Akcja 'czytaj.pl'


Jest listopad i ruszyła coroczna akcja darmowego dostępu do 12 książek - przez cały miesiąc. Są ebooki i audiobooki, coś dla starszych i młodszych, trochę sensacji i romansu, fikcja i literatura faktu. Nie wszystko w najlepszym gatunku (Mróz), ale o niektórych pozycjach dyskutowało się tu niedawno, więc pewnie znajdą się osoby zainteresowane.

Niestety, nie da się czytać na czytnikach, bo trzeba zeskanować kod QR. Albo po prostu ja nie umiem, więc czytam na tablecie, co i innym polecam:)

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 245
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 5
Użytkownik: Monika.W 2019-11-03 21:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest listopad i ruszyła c... | ahafia
Adres to:
http://czytajpl.pl/

Użytkownik: Anna125 2019-11-04 00:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest listopad i ruszyła c... | ahafia
I ja czytam na tablecie, jeszcze, choć przymierzam się do czytnika, coraz bardziej.
Dzięki sprawdzę, co jest:) Mroza, nie trawię.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-11-04 12:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest listopad i ruszyła c... | ahafia
No, cud miód, a jak ktoś nie używa ani tabletu, ani smartfona, jak ja (bo do dzwonienia mam telefon bez miliona dodatkowych funkcji, do czytania czytnik) - to może się ugryźć w lewe ucho przez prawe ramię...
Użytkownik: ahafia 2019-11-04 13:55 napisał(a):
Odpowiedź na: No, cud miód, a jak ktoś ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Bo początkowo ta akcja odbywała się w wielkomiejskim świecie z przystankami komunikacji miejskiej, a podróżni mieli sobie skanować kody z plakatów na tychże przystankach i czytać książki w drodze do pracy, zamiast przeglądać głupoty na telefonach.
Z czasem akcja wyrwała się w świat i trafiła, jak Mickiewicz, pod strzechy małych miast i wsi, dokąd żaden tramwaj ani metro nie chcą dojeżdżać, a przymus skanowania kodu pozostał, do czego jest potrzebne przynajmniej jedno urządzenie wyposażone w fotoaparat. Jeśli masz laptop, to możesz na nim czytać, ale to żadna przyjemność. A może ktoś z rodziny czy znajomych ma jakiś stary smartfon czy tablet do wypożyczenia na miesiąc?
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-11-04 14:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Bo początkowo ta akcja od... | ahafia
Mieć ma, i nawet nowy, ale ja świadomie wybrałam pozostanie przy starego typu komórce + czytniku + niekorzystanie z rozmaitych fejsbuków, instagramów itd., za co jestem systematycznie dyskryminowana. Zniżki w sklepach - dla użytkowników aplikacji na smartfon; książki za darmo - dla tych, co mogą zeskanować kod; konkurs wydawnictwa - na wzmiankowanym portalu. Jest to pewien rodzaj przymusu ekonomicznego i psychicznego - "kupisz smartfon, damy ci zyskać na czym innym", "sprzedasz swoje dane, pozwolimy ci się wykazać" - przeciw czemu protestuję, solidaryzując się z tymi, którzy także nie chcą albo nie mogą sobie na taki zakup pozwolić.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: