Dodany: 25.10.2019 22:02|Autor: Pragmat

Książka: Bohaterowie upodleni
Rozwadowski Dariusz

Poruszająca książka

"Bohaterowie upodleni" to książka o polskiej historii, złożona z czterech opowiadań. Fabuła trzech obraca się wokół II wojny światowej i okresu powojennego. Ostatnie poświęcone jest okresowi wojen o granice i II RP. Autorowi udało się poruszyć ogromną ilość wątków (zbrodnia katyńska, działalność polskiego państwa podziemnego, powstanie warszawskie, antykomunistyczna partyzantka, obozy koncentracyjne, stalinowskie katownie, losy polskich lotników, kampania wrześniowa, bitwa o Anglię, wojna polsko-ukraińska, wojna polsko-bolszewicka, przewrót majowy) i zrobił to w bardzo umiejętny sposób. Książkę Dariusza Rozwadowskiego cechuje wartka, szybka akcja. Napisane jest to w trochę filmowy sposób, czytając ma się te wszystkie obrazy przed oczami. Autor nawet na chwilę nie przynudza. Bohaterowie są fikcyjni, ale pojawia się wiele postaci historycznych, a wydarzenia są osadzone na tle prawdziwej historii. Opowiadania potrafią wstrząsnąć, jest to mocna literatura. Warto po tę książkę sięgnąć, bo w atrakcyjny sposób opowiada o naszej dramatycznej historii.