Dodany: 23.10.2019 14:16|Autor:

Książka: Poszukiwanie
Link Charlotte
Notę wprowadził(a): OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Na rozległych wrzosowiskach północnej Anglii znaleziono zwłoki zaginionej rok wcześniej czternastoletniej Saskii Morris. Niedługo potem ginie kolejna nastolatka, Amelie Goldsby. Policja w Scarborough ogłasza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawcę? W mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk, komisarz Caleb Hale czuje coraz większą presję. W okolicy, z zamiarem sprzedaży rodzinnego domu, przebywa także sierżant Kate Linville ze Scotland Yardu. Przez przypadek poznaje zrozpaczonych rodziców Amelie i nie z własnej woli rozpoczyna śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca. Niespodziewanie po kolejnej dziewczynie ginie wszelki ślad…

Charlotte Link to niemiecka pisarka urodzona w 1963 roku we Frankfurcie nad Menem. Jest autorką 17 powieści - w większości bestsellerów tłumaczonych na wiele języków świata. Najważniejszymi książkami Link są: "Grzech aniołów", "Wielbiciel", "Echo winy", "Lisia dolina", a także, "Ciernista Róża". W 2007 roku pisarka uhonorowana została nagrodą Goldene Feder. Prywatnie jest aktywistką organizacji PETA, działając w szczególności na rzecz poprawy życia bezdomnych zwierząt.

[Sonia Draga, 2019]

Użytkownik: reniferze 08.12.2019 17:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Na rozległych wrzosowiska... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Autorka dawno nie była w tak dobrej formie! Co prawda część intrygi jest raczej oczywista, ale cała reszta układa się nader poprawnie. Od czasu Lisia dolina (Link Charlotte) żadna książka Link nie sprawiła mi takiej przyjemności.