Dodany: 22.10.2019 22:50|Autor:

Książka: Krwiodziej
Dennard Susan
Notę wprowadził(a): parilicium

Historia Aeduana, tajemniczego krwiodzieja, którego pokochali czytelnicy poprzednich tomów bestsellerowego cyklu "Czaroziemie".

Imperia wznowiły wojnę. Krwiodziej Aeduan i więziodziejka Iseult łączą siły, by zapewnić bezpieczeństwo Sowie, małej ziemiodziejce władającej potężną mocą. Przed nimi trudna podróż, podczas której krwiodziej będzie zmuszony zmierzyć się z własną przeszłością i wyznawanymi wartościami.

Safiya przebywa na dworze cesarzowej. Zgodnie z umową po odkryciu wszystkich zdrajców ma uzyskać wolność, ale czy prawdodziejce uda się wytrwać w postanowieniu, skoro musi wypowiadać niosące śmierć słowo: "Kłamstwo"?

Być może gdyby Safi i Iseult mogły znów działać w duecie, ich moce przyniosłyby pokój. Na razie muszą im wystarczyć sny.

"Autorka stworzyła świat dokładnie w moim typie. Tak świetnie, że aż mnie to onieśmiela".
Victoria Aveyard, autorka "Czerwonej królowej", bestselleru "New York Timesa"

"Na kontynuację »Prawdodziejki« i »Wiatrodzieja« trzeba było trochę poczekać, ale od pierwszych stron powieści wiadomo, że było warto. Krwiodziej odkrywa nieznane karty z życia Aeduana, jednej z najbardziej intrygujących postaci w serii, i dostarcza czytelnikowi ogrom emocji. Susan Dennard świetnie buduje napięcie i tempo akcji. Trudno będzie się Wam oderwać!".
Ewa Cat Mędrzecka, Cat Vloguje

"Seria o Czaroziemiach powraca w grze o wyższą stawkę, z nowymi trikami, pozwalając jeszcze głębiej zanurzyć się w tym epickim świecie. Dennard zachwyca wartką akcją, doskonale nakreślonymi postaciami i świetną prozą. To fantasy na najwyższym poziomie, a ostatnia strona pozostawia czytelnika z krążącą w żyłach adrenaliną, złamanym sercem i pragnieniem przeczytania kolejnej części!".
Katie Stutz

"Niełatwo mi znaleźć książkę, w której z równą przyjemnością czytam rozdziały poświęcone różnym bohaterom. Ale postaci wykreowane przez Susan Dennard – złączone więziami przyjaźni, miłości i lojalności – sprawiały, że serce waliło mi jak młotem i buzowały we mnie emocje! »Krwiodziej« to na razie najlepsza część serii!".
Meghan Vanderlee

"Przygotujcie się na serce podchodzące do gardła i ściskanie w żołądku. Oto fascynująca trzecia część serii o Czaroziemiach".
Melissa Lee, Blue Bunny Books, Boston

[Sine Qua Non, 2019]