Dodany: 21.10.2019 22:24|Autor:

Jak zaakceptować własne ciało? Dlaczego jestem sama? Czy optymizmu można się nauczyć? Co sprawia, że odkładam wszystko na później?

"Terapia jednego spotkania" to przewrotny i autorski pomysł. Zamiast wielu godzin spędzonych na kozetce, autorka proponuje jedno spotkanie, podczas którego można odkryć sedno problemu i otrzymać konkretne wskazówki i narzędzia, które staną się impulsem do zmian. Autorka na przykładach z życia bohaterów, w kilku krokach przedstawia proces myślenia i uświadamia pacjentowi problem. Opisywane przypadki mogą dotyczyć każdego z nas: pracoholizm, samotność, prokrastynacja, ale także np. nawyk ciągłego spóźniania się. Z książki dowiemy się również jak znaleźć własny przepis na optymizm, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Na końcu każdego rozdziału znajdują się ćwiczenia do samodzielnej pracy w ramach autoterapii.

Książka "Metamorfoza czyli terapia jednego spotkania" powstała na podstawie artykułów publikowanych w miesięczniku "SENS".

Książka jest pierwszą pozycją z serii "Czuję, myślę, zmieniam".

Ewa Klepacka-Gryz – psycholog, terapeutka, a także autorka wielu poradników psychologicznych. Współtwórczyni autorskiej metody pracy z chorobami psychosomatycznymi. Prowadzi warsztaty dla osób cierpiących na dolegliwości psychosomatyczne, kobiet w trudnych sytuacjach życiowych oraz par w kryzysach.

[Zwierciadło, 2019]