Dodany: 2019-10-06 07:38|Autor: AleksandraRK

Sprawa leworęcznej lady

"Sprawa leworęcznej lady" to ciekawa i wciągająca kontynuacja historii Enoli Holmes. Wracamy do XIX-wiecznego Londynu, gdzie dziewczyna zatrudniła się jako asystentka słynnego perdytorysty – osoby zajmującej się odnajdywaniem tego, co zaginęło. Poza tym zajmuje się rozwiązaniem kolejnej sprawy kryminalnej, próbuje odnaleźć matkę i przy okazji unika swoich braci.

W tym tomie nie podobało mi się przedstawienie Sherlocka jako tego, który nie potrafi odnaleźć swojej siostry. Detektyw, który radził sobie z wieloma o wiele trudniejszymi sprawami, miałby zostać przechytrzony przez Enolę? Nie wydaje mi się to zbyt możliwe. Za to pokazanie go od strony troskliwego brata świetnie się wkomponowało w fabułę. W końcu mogliśmy zobaczyć ludzkie oblicze Sherlocka.
Spodziewałam się też, że autorka rozwinie wątek notesu z szyframi i odegra on znaczącą rolę w fabule. Niestety, na tym się zawiodłam.

Te niedoskonałości nie sprawiły, że książka przestała być interesująca. Działo się tam całkiem sporo. Nie zabrakło humoru, zwrotów akcji i zagadek do rozwiązania. Nie jest to zbyt wymagająca lektura, ale na pewno niejednej osobie umili wieczór.