Dodany: 26.09.2019 17:47|Autor: pola841

Dobry kryminał

Ostatnio chwyciłam za książkę Jakuba Ćwieka "Szwindel". Opis bardzo mnie zaintrygował. I mimo, że to moje pierwsze spotkanie z tym autorem, czułam, że się nie zawiodę. Po pierwsze, bardzo spodobała mi się okładka. Naprawdę rzuca się w oczy swoją minimalistyczną grafiką. Powieść jest zaliczona do kategorii "kryminał", ale dla mnie to dobra sensacja.

Chodzi o grupę zorganizowaną, która zajmuje się przekrętami na większą i mniejszą skalę. Im bardziej spektakularny szwindel, tym lepiej. Grupa działa już od kilkunastu lat, jednak nikt do tej pory nie wpadł na trop oszustów. Pewnego dnia jednak do szefa grupy przychodzi chłopak, posiadający dowody na to, że jest synem dawno zaginionego - a obecnie nieżyjącego - ważnego członka organizacji. Ostatnią jego wolą jest zorganizowanie bardzo efektownego oszustwa, by syn mógł się trochę wzbogacić. Obecny szef zgadza się na tę propozycję, ale postanawia wciągnąć do akcji również syna zmarłego. Autor świetnie buduje napięcie. Zakończenie jest bardzo zaskakujące Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu. Nie mam się w sumie do czego przyczepić. Postacie są świetnie zbudowane, fabuła nie kuleje, wszystko jest dopracowane. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać kolejnego polskiego autora, i to z tak dobrym skutkiem.

Od redakcji:
Recenzja (w pierwotnej wersji) była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym i/lub blogu.