Dodany: 18.09.2019 22:23|Autor: mrs.book.book

Pamiętnik

Lubię wracać do tej historii. Już kiedyś czytałam tę książkę, ale postanowiłam sobie ją przypomnieć, by Wam o niej napisać.

Główni bohaterowie, Noah i Allie, poznają się jako nastolatkowie. Zaczynają darzyć się wzajemnym uczuciem. Jednak rodzice Allie twierdzą, iż Noah nie jest odpowiednią partią dla ich córki, więc gdy tylko dowiadują się, że coś ją z chłopcem łączy, decydują się na opuszczenie miasta.
Nastolatkowie przysięgają sobie, że nie jest to tylko wakacyjna miłość.

14 lat później Noah właśnie kończy remont domu. Allie jest zaręczona z szanowanym prawnikiem i niebawem odbędzie się jej ślub. Gdy tylko wpada jej w ręce gazeta ze zdjęciem domu Noah, coś jej podpowiada, że powinna tam jechać. Tak więc postanawia pojechać do New Bern, ukrywając jednak przed narzeczonym prawdziwy powód wyjazdu: mówi mu, że musi poszukać starych pięknych mebli.
Gdy zajeżdża na miejsce, nie może uwierzyć własnym oczom, że ponownie stoi przed tym domem oraz że znów widzi Noah.

Czy ich miłość przetrwała 14 lat rozłąki?
Jak Noah zareaguje na przyjazd Allie?
Oraz czy Allie wyjdzie za mąż?

Uwielbiam książki Nicholasa Sparksa. Napisane są bardzo lekko i zawsze chwytają za serce.
Chyba nikt nie potrafi tak pisać o miłości. Zdecydowanie nie jest to żaden erotyk, o, nie - to książka pełna emocji, uczuć i przepięknej miłości.

Allie, artystyczna dusza, jednak potrafi postawić na swoim. Mimo, że pochodzi z zamożnej rodziny, nie patrzy z pogardą na biedniejszych.
Noah to istny książę z bajki. Każda chyba chciałaby takiego faceta. Nie kryje swoich uczuć, pełen romantyzmu, wypisz wymaluj ideał każdej romantyczki.

Po raz pierwszy książkę czytałam dobrych kilka lat temu i już wtedy mnie urzekła. Teraz oczarowała mnie jeszcze bardziej. Uwielbiam czytać takie historie, które przepełnione są miłością. Mimo, iż akcja nie jest porywająca, to książka ma w sobie coś, co nie pozwoli przejść obojętnie obok tej historii.
Gorąco polecam, a ja na pewno jeszcze niejeden raz ją przeczytam.

Od redakcji:
Recenzja (w pierwotnej wersji) była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym i/lub blogu.