Dodany: 2019-08-23 21:08|Autor: dot59Opiekun BiblioNETki

Nie tylko papier...> Czytniki

Pomocy - Onyx zdechł!


Dobrzy ludzie, pomóżcie! Czy ktoś ma Onyxa i62 i wie, co można zrobić z następującym problemem: otworzyłam go po mniej więcej 2 tygodniach nieużywania i okazało się, że po ukazaniu się strony startowej dalej nic się nie dzieje - nie ma dojścia do menu, nie działają przyciski, nie działa ekran, nic. Myślałam, że może jest to skutek rozładowania baterii, bo dość dawno nie podładowywałam, ale po naładowaniu to samo - zero efektu. Czy to oznacza koniec jego żywota?
Lat ma mniej więcej 8, ale nie był zbyt intensywnie używany, szacuję, że łącznie nie więcej jak 2 miesiące w roku. Miał już jedną awarię, pęknięcie ekranu (z przyczyn niewiadomych - zauważalnego urazu nie było), której naprawienie wraz z transportem do naprawy kosztowało niemal połowę ceny czytnika, było to przed ok. 5 laty i od tej pory nic strasznego się nie działo. Czasem zawieszał się mechanizm dotykowy, czasem wyłącznik (mniej więcej co trzeci raz zdarzało się, że zamiast się wyłączyć, uruchamiał się ponownie i trzeba było powtarzać od początku) - to wszystko.
I co robić: spisać go na straty czy jeszcze można jakoś próbować go zreanimować?
Wyświetleń: 455
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 5
Użytkownik: beatrixCenci 2019-08-23 21:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobrzy ludzie, pomóżcie! ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Może spytaj na tym forum: http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/, nigdy nie miałam Onyxa. Tak na oko, to albo padła/nie kontaktuje bateria albo system się zawiesił.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-08-23 22:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Może spytaj na tym forum:... | beatrixCenci
Dzięki za podpowiedź! Co prawda to forum jest makabryczne, ta biała czcionka na czarnym tle to chyba dla masochistów, ale znalazłam tam kilkanaście wątków zgłaszających podobny problem we wszystkich praktycznie modelach, a pan z serwisu producenta wówczas radził zresetowanie poprzez wsadzenie rozprostowanego spinacza do dziurki z tyłu obudowy (nawet nie wiedziałam, że tam coś takiego jest), po czym zaskoczyło! Po zresetowaniu ma się ładować, zobaczymy, co będzie jutro...
Użytkownik: beatrixCenci 2019-08-23 22:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki za podpowiedź! Co ... | dot59Opiekun BiblioNETki
Czyli pewnie chodzi o zawieszenie systemu, jeśli zadziałał reset. Mam nadzieję, że pomoże na dobre :)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-08-24 11:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Czyli pewnie chodzi o zaw... | beatrixCenci
Działa!!!
Użytkownik: beatrixCenci 2019-08-25 13:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Działa!!! | dot59Opiekun BiblioNETki
To bardzo dobrze :D
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: