Dodany: 18.08.2019 22:34|Autor: TinyGirl

Niesamowita

"Kruche życie" to opis najciekawszych i niesamowitych przypadków z 35-letniej kariery wybitnego kardiochirurga – Stephena Westaby’ego. W pewnym sensie można powiedzieć, że jest to trochę taka mini-autobiografia - bo autor w narracji przedstawia nam zarys swojego życia - którą czyta się jak naprawdę dobry thriller. Przy okazji Westaby przemyca trochę wiedzy medycznej. Dostajemy garść podstawowych informacji dotyczących pracy i budowy serca, konsekwencji zakłóceń w jego pracy, przebiegu operacji czy znaczenia podstawowych pojęć związanych z kardiochirurgią. Autor w swoich opowieściach wydaje się być bardzo szczery. Niczego nie upiększa, nie wybiela ani siebie, ani swoich kolegów, ani tym bardziej systemu opieki. Po prostu opisuje wybrane przez siebie przypadki. Nie ukrywa też, że stracił wielu pacjentów. I choć nie zna dokładnej liczby, wie, że jest ona spora. W książce znajdziemy więc historie, które kończą się dobrze i takie, które niestety nie mają happy endu. Jednak wszystkie są niezwykłe i warte poznania. Mnie osobiście lektura tej książki bardzo poruszyła. Wiele razy miałam łzy w oczach, a niektórych historii nie mogę zapomnieć do tej pory. Jestem pod wielkim wrażeniem profesora Westaby - oby więcej tak genialnych i zaangażowanych lekarzy. Polecam całym sercem! Jestem pewna, że szybko nie zapomnicie tej lektury

[Recenzję opublikowałam wcześniej na innych portalach i stronach księgarni internetowych]