Dodany: 2019-08-13 12:56|Autor: kamila9314

Sztuka spacerowania


W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna to nie tylko jeden z elementów prowadzenia zdrowego trybu życia i sposób na posiadanie wymarzonej sylwetki, ale również modny trend. Zewsząd jesteśmy zasypywani ofertami środków wspomagających odchudzanie, karnetami na siłownię czy całymi programami mającymi na celu wyrobienie w nas odpowiednich nawyków i formy. Czasami ciężko z całego tego mnóstwa propozycji wyłowić najbardziej odpowiednie. Dlatego też cieszy, że na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej poradników dotyczących prowadzenia zdrowego stylu życia. Jedną z takich książek jest „Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania”.

Książka podzielona została na 6 rozdziałów, każdy dotyczący innego ważnego zagadnienia. „Pieszo i beztrosko” wskazuje, jak zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany nawyków na zdrowsze. Pokazuje, że nie trzeba rozpoczynać prowadzenia aktywnego trybu życia od wyczerpujących biegów, ale można zacząć od podstawowej czynności, jaką jest spacerowanie.
Spacer - zgodnie z tym co twierdzi autorka - może stać się początkiem wspaniałej podróży, w trakcie której nauczymy się doceniać to, co mamy i z większym dystansem podchodzić do wielu spraw. Jednym słowem, spacerowanie to same zalety, zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Dodatkowo Bonnie Smith dzieli się z nami mnóstwem ciekawostek i cytatów.

Ogromnym plusem jest piękne wydanie, przyciągająca wzrok okładka i zachęcająca do czytania grafika. Fajnym pomysłem było zostawienie miejsca na zapiski i notatki czytelnika, co pozwala na zweryfikowanie w rzeczywistości udzielanych przez autorkę rad.

Rzadko sięgam po poradniki, jednak ta książka mnie zdobyła. Gwarantuję, że nie pożałujecie jej przeczytania. Daje naprawdę do myślenia, ale przede wszystkim inspiruje i motywuje do działania. To idealna lektura dla osób, które w tym zabieganym i cierpiącym na deficyt czasu świeci szukają sposobu na zwolnienie i złapanie oddechu.

Od redakcji:
Recenzja (w pierwotnej wersji) była wcześniej publikowana na innym portalu czytelniczym i/lub blogu.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 289
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: