Dodany: 2019-08-12 22:27|Autor:

Książka: Historia świętej Klary
Pawlisz Marta
Notę wprowadził(a): margines

z okładki


"Historia świętej Klary" to fascynująca poetycka opowieść o niezwykłej młodej kobiecie, która została świętą. Mimo że jej szlachecka rodzina miała wobec niej inne plany, sama wybrała życie w klasztorze. Zaintrygowana przykładem Franciszka, pochodzącego z tego samego miasta, Asyżu, poświęciła swoje życie Bogu. W niełatwych sytuacjach wykazywała wielką odwagę, pozostając zawsze troskliwą i czułą. Jej śladami poszły nieoczekiwanie również jej siostry i mama. Ilustrowana pięknie książka to wspaniała lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.


Maria Pawlisz - urodzona w Częstochowie, obecnie mieszkanka Krakowa. Z wykształcenia muzyk, z zawodu nauczyciel. Szczęśliwa żona, zaprawiona w bojach mama czwórki dzieci. Miłośniczka tradycji w szeroko rozumianej sztuce, poszukująca piękna melodii i rytmu języka. Zamierzony pierwotnie krótki wierszyk dla chrześniaczki Klary niepostrzeżenie rozrósł się w "Historię świętej Klary" – pierwszą książkę autorki.


Weronika Przybylska – studentka Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysowaniem i pisaniem. Za książkę "Kawalerka" otrzymała nagrodę główną w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze 2014. Mieszka we Wrocławiu.

[Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew, 2018]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 11
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: