Dodany: 30.07.2019 13:33|Autor: cherryladyreads

Książka: Historie fandomowe
Pindel Tomasz

Ewolucja ruchu miłośników książek science fiction i fantasy

Czy słowa takie, jak fandom, konwent, cosplay, LARP, fanfik coś wam mówią? Czy wiecie, w jakiej kategorii przyznaje się nagrodę Zajdla albo kim jest Parowski i gdzie odbywa się Pyrkon? Jeśli na większość z tych pytań odpowiedziałeś przecząco, ta książka z pewnością jest dla Ciebie! A jeśli należysz do fanów literatury science fiction oraz fantasy i aktywnie udzielasz się w klubach miłośników tych gatunków, również sięgnij po książkę „Historie fandomowe” by dowiedzieć się, co o Tobie napisał Tomasz Pindel.

„Historie fandomowe” to książka, która wprowadzi nas w świat miłośników literatury science fiction oraz fantasy. Ludzi, którzy za sprawą ówczesnej sytuacji politycznej byli tak bardzo spragnieni dostępu do publikacji, że sami zaczęli pisać opowiadania i powieści. Chcąc móc dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami i wiedzą, dołączali do klubów i organizowali spotkania. Ewolucja fandomów to dla czytelnika ciekawa opowieść, w dodatku napisana w zrozumiały sposób, z humorem i mnóstwem zabawnych anegdot oddających klimat minionych lat. Książka przypadnie do gustu ludziom, którzy pamiętają lata 70. i 80. i chcą przypomnieć sobie atmosferę tamtych czasów. Równie zadowoleni będą czytelnicy tacy jak ja, którzy powieści fantasy czytają, ale o zjawisku fandomu wiedzą niewiele albo i nic.

Od redakcji:
Recenzja była wcześniej publikowana na innym portalu.