Dodany: 2019-07-30 11:41|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

2 osoby polecają ten tekst.

Gwiazdy polskiej literatury w czwartki na placu Bankowym w Warszawie


Już w najbliższy czwartek w przestrzeni Zielonego Placu Bankowego warszawiacy będą mieli okazję spotkać się z pisarką Małgorzatą Rejmer. Autorka m.in. książki „Błoto słodsze niż miód”, za którą otrzymała Paszport „Polityki” i nominację do Nagrody Kapuścińskiego porozmawia z Piotrem Bratkowskim. Cykl czwartkowych dyskusji, prowadzonych przez dziennikarzy i krytyków literackich, potrwa do końca sierpnia. Gośćmi kolejnych spotkań będą Manuela Gretkowska, Joanna Bator i Jacek Dehnel.

W czwartek, 1 sierpnia, zieloną strefę placu Bankowego odwiedzi Małgorzata Rejmer, pisarka i reportażystka, autorka powieści „Toksymia” oraz reportaży „Bukareszt” i „Błoto słodsze niż miód”, która ma na koncie Paszport Polityki i nominację do Nagrody Kapuścińskiego. Rozmowę z autorką poprowadzi Piotr Bratkowski.

Z kolei fanów „Kosmitki”, „Europejki” czy „Trudno się z miłości podnieść” ucieszy wydarzenie zaplanowane przez organizatorów na 8 sierpnia. Tego dnia z czytelnikami spotka się Manuela Gretkowska. Rozmowę z autorką o książkach, literackich inspiracjach i współczesnej Polsce poprowadzi Patrycja Pustkowiak – autorka wydanego niedawno wywiadu rzeki z Gretkowską. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 22 sierpnia. Tego wieczoru publiczność spotka się z Joanną Bator, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za „Ciemno, prawie noc”. Pisarka w rozmowie z Piotrem Bratkowskim opowie o pracy nad kolejnymi powieściami. Z pewnością nie zabraknie pytań o podróże, które często stają się inspiracją jej twórczości. Ostatnim wydarzeniem z cyklu będzie spotkanie z Jackiem Dehnelem, zaplanowane na 29 sierpnia. Pretekstem do rozmowy, którą poprowadzi dziennikarz Leszek Bugajski jest nowa książka pisarza „Ale z naszymi umarłymi”, która miała premierę w czerwcu 2019.

Specjalnie dla uczestników spotkań literackich na placu Bankowym organizatorzy przewidzieli quizy związane z twórczością autorów, w których nagrodami będą książki z autografami.

Zielona przestrzeń Placu Bankowego to miejska strefa kultury i ekologii, wypełniona roślinami, wodnymi kurtynami i wygodnymi siedziskami. Projekt łączy idee poprawy jakości życia z edukacją na temat recyklingu i bogatym programem kulturalnym. Poza spotkaniami z pisarzami, cyklicznie odbywać się będą tam koncerty, animacje i warsztaty ekologiczne. Do dyspozycji warszawiaków oddano również wystawę plenerową o historii placu Bankowego, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście oraz pawilon z jedzeniem i napojami i food trucki.

Plac Bankowy na Facebooku: www.facebook.com/events/2595236560500819/ 

Spotkania literackie na placu Bankowym:

1 sierpnia

Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Małgorzatą Rejmer

Prowadzenie: Piotr Bratkowski

8 sierpnia

Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Manuelą Gretkowską

Prowadzenie: Patrycja Pustkowiak

22 sierpnia
Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Joanną Bator

Prowadzenie: Piotr Bratkowski

29 sierpnia
Plac Bankowy, godz. 19.00

Spotkanie z Jackiem Dehnelem

Prowadzenie: Leszek Bugajski

Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: