Dodany: 2019-07-24 18:17|Autor:

nota wydawcy


Czwarta powieść z serii "W cieniu podejrzenia".

Producentka telewizyjna Laurie Moran tym razem bada sprawę śmierci bogatej wdowy, która spadła… lub została zrzucona z dachu słynnego muzeum podczas odbywającej się tam dorocznej gali.

Kariera zawodowa Laurie kwitnie: jej program przyczynia się do wykrywania sprawców niewyjaśnionych zbrodni sprzed lat i do tego szybuje w rankingach oglądalności. Niestety, rozstanie z wcześniejszym prowadzącym show Alexem Buckleyem sprawia, że Laurie musi się zmagać z niechęcią do jego następcy Ryana Nicholsa i poczuciem samotności, które dotyka ją boleśnie mimo wsparcia ukochanej rodziny - synka i ojca.

Temat najnowszego odcinka zaproponował Ryan. Trzy lata wcześniej Virginię Wakeling, należącą do rady nadzorczej Metropolitan Museum of Art i jego najhojniejszych sponsorów, znaleziono martwą na śniegu obok gmachu muzeum. Od czasu śledztwa wdrożonego po morderstwie głównym podejrzanym jest jej znacznie młodszy partner i zarazem osobisty trener Ivan Gray.
Ivan prowadzi modny, cieszący się popularnością klub sportowy "Cios", założony z dużą pomocą finansową Virginii. Właśnie tam Ryan pobiera lekcje boksu. Początkowo sceptycznie nastawiona Laurie dzięki kontaktom ojca uzyskuje cenne informacje i odkrywa, że w istocie podejrzanych jest więcej… również w najbliższym otoczeniu ofiary.

Gdy zespół programu "W cieniu podejrzenia" zaczyna stawiać coraz bardziej dociekliwe pytania krewnym Virginii, robi się niebezpiecznie dla kilku świadków… i dla samej Laurie.


Mary Higgins Clark - nazywana Królową Suspensu - jest najlepiej sprzedającą się autorką tego gatunku powieści w USA. Tylko tam wydrukowano ponad 45 milionów jej książek. Powieści Clark są międzynarodowymi bestsellerami.


Alafair S. Burke (ur. 1969) - amerykańska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Ukończyła Reed College, a następnie Stanford Law School na Stanford University. Pracowała jako prokurator, specjalizowała się w sprawach dotyczących przemocy domowej, była również łącznikiem z policją. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

[Prószyński i S-ka, 2019]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 52
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: asia_ 2020-03-25 17:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Czwarta powieść z serii "... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Jest to piąta powieść z serii "W cieniu podejrzenia". Błędna informacja w nocie wydawcy wzięła się prawdopodobnie stąd, że pierwszy tom Mary Higgins Clark napisała sama. "Z każdym oddechem" jest czwartą częścią cyklu spośród napisanych wspólnie z Alafair Burke.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: