Dodany: 20.07.2019 01:15|Autor: Małgorzata_

„Wiedźmin" - zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu Netfliksa. [Wideo]

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 - na panelu o serialu „Wiedźmin" zaprezentowano zwiastun pierwszego sezonu. Na spotkaniu z fanami w San Diego pojawili się producentka serialu Lauren Schmidt Hissrich oraz członkowie obsady: Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri).

„To nie jest zwykły bohater - mówił Cavill o swojej postaci. - Jest silnym facetem, który nie wszystkich traktuje dobrze. Jest szorstki w obyciu, bo uważa, że taki jest świat... a decyzje, które podejmuje, sprowadzają na niego kłopoty” - dodał aktor.

Aktor potwierdził także, że jest wielkim fanem gier oraz książek z wiedźmińskiego uniwersum i słysząc o powstaniu serialu, musiał wykorzystać tę szansę, aby zagrać Geralta. Przyznał też, co jest niezwykle istotne w tej produkcji:

„Myślę, że jest to seria fantasy, która wykorzystuje wszystkie regularne tropy - gnomy, elfy, krasnoludy, potwory, bohaterów. Ale jednocześnie głęboko zanurza się w bardzo realne problemy, których doświadczamy - rasizm, niesprawiedliwość społeczną, politykę i to, jak dramatycznie wpływają na nasz świat każdego dnia”.

Podczas panelu twórcy pokazali jeszcze kilka innych materiałów, ale nie zdradzili, kiedy Netflix pokaże serial. Na oficjalną datę premiery musimy jeszcze poczekać.

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin" jest firmowany jako wierna adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego. Do tej pory zobaczyliśmy jedynie zdjęcia głównych postaci - Geralta z Rivii (Henry Cavill), Ciri (Freya Allen) i Yennefer (Anya Cholatra) oraz konia Płotki.

Źródło inf.: Netflix, Gazeta.pl

Podobne artykuły: