Dodany: 16.07.2019 14:03|Autor: Esbjorn

Książki i okolice> Książki w ogóle

Książki o Świadkach Jehowy

Cześć!

Czy znacie może jakieś ciekawe tytuły, które przedstawiają związek wyznaniowy - Świadków Jehowy?

Poszukuję książek, które będą rzetelnym i jak najbardziej obiektywnym przedstawieniem tego związku, np. napisana przez niezależnego dziennikarza.

Nie zależy mi na historiach okiem byłego/obecnego członka tego związku, ani też na książkach ukazanych nakładem wydawnictw katolickich.

Może ktoś zna coś wartościowego? Dzięki!
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 16.07.2019 14:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Cześć! Czy znacie moż... | Esbjorn
No cóż, na pewno bardzo rzetelna, praktycznie pozbawiona opinii, a jedynie pokazująca manipulacje doktryną jest Porównanie nauk świadków Jehowy (Bednarski Włodzimierz).

Wydaje mi się, że coś o nich było tu: Psychomanipulacja w sektach (Hassan Steven)

Rozumiem, że nie zależy Ci na własnych historiach, ale konkretne jest to: Kryzys sumienia (Raymond Franz), ja dowiedziałem się o tej książce z tej relacji: https://www.youtube.com/watch?v=RBn-ZDlL2qg&t=9m
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 04.11.2019 07:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Cześć! Czy znacie moż... | Esbjorn
Wczoraj dowiedziałem się o bardzo interesującej książce w tej kwestii - w sumie można by określić to jako "ŚJ sami o sobie (a.k.a. "samozaoranie")":

Przewodnik po sprzecznościach i manipulacjach w nauce Świadków Jehowy: Na podstawie ich własnych publikacji (Andryszczak Piotr)