Dodany: 2019-06-24 22:59|Autor: paola30

Kolory

Niestety powieść mnie nie zachwyciła, jest zbyt chaotyczna, zagmatwana.

Suzanna - główna bohaterka - nie wie, czego chce w swoim życiu; ma szczęśliwą rodzinę, którą traktuje chłodno, kochającego męża, który stara się, by żyli szczęśliwie, lecz dla niej to za mało. Gdy otwiera swój sklep, czuje się w nim szczęśliwa i spędza tam każdą wolną chwilę. Dzięki Jessie zmienia się jej zachowanie i podejście do życia, dociera do niej, że nie chce już udawać że jest szczęśliwa. Po śmierci Jessie i poznaniu prawdy na temat swojej matki odchodzi od męża, zamyka sklep i pragnie wyjechać, aby wszystko przemyśleć i znaleźć swoje miejsce w życiu. Autorka przez swoją powieść ukazuje nam, że nawet mając wszystko, czego pragniemy, nie znaczy o tym, że jesteśmy szczęśliwi.

Pierwsza połowa powieści strasznie mi się dłużyła, bardzo dużo bohaterów, rozdziały niepasujące do siebie; dopiero po kilkunastu stronach okazuje się, że wcześniejsza wzmianka nawiązywała do tego, co wydarzy się później, przez co czytelnik może się troszkę pogubić. Druga połowa powieści, już troszkę ciekawsza, wyjaśnia czytelnikowi co tak naprawdę stało się z matką Suzanny, zepsutą Athene. Ze względu na chęć poznania jej dalszych losów oraz nienachalny urok powieści chciałam przeczytać ją do końca. Główna bohaterka troszkę mnie irytowała zapatrzeniem w siebie bez brania pod uwagę uczuć swojego męża ani rodziny. Nigdy nie można myśleć tylko o sobie, ponieważ nieświadomie możemy zranić kochającą nas osobę. Fabuła powieści całkiem ciekawa, ale niestety nie trafiła do mnie, a okładka wcale nie pasuje do treści.