Dodany: 2019-06-18 01:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Noc Księgarń – wielkie święto księgarń i czytelników


Takiej nocy jeszcze nie było. Z okazji jubileuszu 20-lecia działalności dystrybutor książek OSDW Azymut zorganizuje Noc Księgarń. 20 września w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja wydarzenia, które – podobnie jak Noc Muzeów – ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych.

Dziesiątki wydarzeń dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych czytelników – tak dystrybutor książek zapowiada własny program działań na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Noc Księgarń to ogólnopolskie wydarzenie kulturalnego, które odbędzie się w co najmniej kilkudziesięciu księgarniach stacjonarnych na terenie całego kraju. Pierwsza edycja Nocy została zaplanowana na 20 września tego roku.

Obok spotkań autorskich, wydarzeń literackich, konkursów czy koncertów w programie mają znaleźć się także specjalne atrakcje dla najmłodszych czytelników oraz możliwość spędzenia całej nocy (od zmierzchu do brzasku) w księgarni. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów i Noc Bibliotek, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Program zostanie ogłoszony w drugiej połowie sierpnia.

Nowe działania Azymutu mają nie tylko upowszechniać czytelnictwo, ale także promować niezależne księgarnie stacjonarne, które z roku na rok zmagają się z coraz większymi problemami na rynku książki. Według danych Ogólnopolskiej Bazy Księgarń już tylko 57% księgarń w Polsce stanowią punkty niepowiązane z żadną z sieci. Organizatorzy akcji chcą po raz kolejny przypomnieć o wielu niezwykłych miejscach, które oferują czytelnikom nie tylko literaturę, ale także wiele inicjatyw kulturalnych.

Od początku swojej działalności Azymut kładł duży nacisk na wsparcie księgarń niezależnych. Jako dystrybutor aktywnie angażujemy się w pomoc księgarzom i to nie tylko tym, z którymi współpracujemy na co dzień. Chcemy odpowiadać na potrzeby rynku książki, który zmaga się dziś z wieloma problemami. Jubileusz 20-lecia to dobra okazja do podjęcia nowych inicjatyw, z których skorzystają nie tylko księgarze, ale pośrednio także wszyscy czytelnicy – mówi Dorota Bachman, Dyrektor ds. Handlu i Rozwoju Biznesu, członek zarządu OSDW Azymut.

Podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki Azymut zainaugurował także ogólnopolski program Szkolimy-Księgarzy.pl skierowany do pracowników księgarń stacjonarnych i animatorów kultury. W trakcie dwóch dni targowych ponad 110 przedstawicieli branży księgarskiej wzięło udział w szkoleniach z upowszechniania czytelnictwa oraz wykorzystywania mediów cyfrowych w promocji kultury.

Organizacja Ogólnopolskiej Nocy Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.nocksiegarn.pl oraz www.facebook.com/nocksiegarn

 

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: Małgorzata_ 2019-06-15 14:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Takiej nocy jeszcze nie... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Super inicjatywa.

Tylko dlaczego nie widać tej wiadomości na stronie głównej?
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2019-06-15 14:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Super inicjatywa. Tylk... | Małgorzata_
Bo ta wiadomość ukaże się dopiero 18.06.2019r. - znajduje się w wiadomościach oczekujących.
Użytkownik: Małgorzata_ 2019-06-15 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Bo ta wiadomość ukaże się... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Faktycznie. Nie zauważyłam :P
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: