Dodany: 13.06.2019 17:21|Autor: PortFrolg

Książki i okolice> Pomoc

poszukuję książki fantasy

Witam! Jak w tytule poszukuję książki fantasy którą czytałem lata temu, niestety książkę pamiętam bardzo słabo. Są dwa miejsca które umiem opisać słowami, lecz nie słowo w słowo jak jest napisane w książce (akcja całej książki odbywała się w czasach podobnych do średniowiecza).
1 moment: Kobieta uciekająca z jakiegoś strzeżonego miejsca (prawdopodobnie więźienie lub inny fort lub gród) prawdopodobnie będąca więźniem przemycająca z budynku jakiś przedmiot (na pewno dotyczący późniejszej fabuły ale za boga nie mogę sobie przypomnieć co to było) w pamięci zapadło mi iż przemycała go w pochwie nazywając to mieszkiem złodziejki lub schowkiem złodziejki (nie jestem na 100% pewny nazwy).
2 moment: podczas wojny ludzie wzywali bogów (mitologia stworzona prawdopodobnie na potrzeby ksiązki) by Ci pomogli im walczyć. Bogowie zstąpili na ziemię by pomóc stronie przeciwnej dla głównej bohaterki, i ta wyzwała ich. Pokonując jednego z nich odkrywa, że sama może stać się "bóstwem" i że wszystko o co walczyła strona przeciwna jest manipulacją starych bogów.