Dodany: 2019-06-12 19:27|Autor:

Książka: Samotność Bogów
Terakowska Dorota
Notę wprowadził(a): margines

z okładki


"Dorota Terakowska pisze książki czytane zarówno przez dzieci i młodzież, jak i przez dorosłych. Młodsi czytelnicy kochają ich magiczną atmosferę, starsi doceniają pracę, jaką autorka włożyła w »wymyślenie własnej wersji literatury«".

Przemysław Czapliński


"»Samotność Bogów« Terakowskiej jest książką piękną, napisaną swobodnie, językiem czystym, dość misternie skomponowaną, przywodzącą na myśl Tolkiena… mądrą, uczącą miłości do życia zwyczajnego i otwartości na niezwykłość".

Piotr Śliwiński


Dorota Terakowska (1938-2004) - autorka bestsellerowych książek, m.in. "Córka Czarownic", "Samotność Bogów", "Tam, gdzie spadają Anioły", "W krainie Kota", "Poczwarka", "Ono", zaczytywanych przez kilka pokoleń czytelników. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, nominowana do pierwszej edycji Nagrody Prezydenta RP za twórczość dla dzieci i młodzieży.

"Samotność Bogów" zdobyła tytuł Książki Roku 1998 Polskiej Sekcji IBBY, była rekomendowana przez Jury do Paszportu "Polityki" i nominowana do nagrody pisarzy fantasy Srebrny Glob.


Historia o samotności, wierze i nieuchronności zmian

Przodkowie Jona bali się świata. Pragnęli obecności kogoś, kto byłby potężniejszy niż żywioły i przyroda. Powołali więc do życia różne nadprzyrodzone istoty, ale i one nie dawały im oparcia. W końcu z ludzkiej potrzeby narodził się Światowid. Szybko urósł w siłę - i stał się okrutny.

Teraz plemię Jona przyjęło wiarę w Boga Dobroci, odsuwając się od starych bóstw. Oddzielają je od nich rzeka, puszcza - i Tabu. Mały Jon przekracza zakazaną granicę i dociera do opuszczonego Światowida.

Czego bóg zażąda od Jona? Dokąd zawiedzie go Kamienna Droga?


[Wydawnictwo Literackie, 2017]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 23
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: