Dodany: 2019-06-12 18:44|Autor:

Książka: Córka Czarownic
Terakowska Dorota
Notę wprowadził(a): margines

z okładki


"Smutek wpisany w dojrzewanie Dziecka nie odbiera radości czytania. Radość jest wielka i wysokiej próby nawet dla kogoś takiego jak ja, kto książek fantasy nie cierpi. Radość płynąca z tajemniczości, z plastycznego opowiadania, ze znakomicie stworzonych zdań i scen. Do której dochodzi radość z odbytej wędrówki".

Jarosław Mikołajewski, "Gazeta Wyborcza"


"Dorota Terakowska w »Córce Czarownic« okazuje się równa swoim mistrzom. Świat wędrówek Luelle - Dziecka, Dziewczynki, Panienki, Dziewczyny, a wreszcie Królowej - mógłby być także rozrysowany mapą podobną do tych, w które Tolkien zaopatrywał hobbitów".

Ewa Nowacka, "Nowe Książki"


"Metaforyczna czy tylko najzwyczajniej w świecie fantastyczna, »Córka Czarownic« jest historią dobrze opowiedzianą, zadziwiającą bogactwem wizji i zarazem charakteryzującą się pewną modelową prostotą przedstawianego świata, mieszczącą wiele ciekawych obserwacji czy wręcz wskazówek dotyczących życia człowieka samotnie i w większym stadzie. Czy jest to raczej lektura dla matek, czy dla ich córek… kto wie?"

Jarosław Zieliński, "Fantastyka.pl"


Dorota Terakowska (1938-2004) - autorka bestsellerowych książek, m.in. "Córka Czarownic", "Samotność Bogów", "Tam, gdzie spadają Anioły", "W krainie Kota", "Poczwarka", "Ono", zaczytywanych przez kilka pokoleń czytelników. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, nominowana do pierwszej edycji nagrody prezydenta RP za twórczość dla dzieci i młodzieży.


"Córka Czarownic" zdobyła tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY i została wpisana na Listę Honorową IBBY.

Arcydzieło o dojrzewaniu, magii, wolności i prawdziwym życiu. Książka wpisana na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena.


W lesie, z dala od ludzi, pod mądrą opieką Czarownic dorasta niezwykła dziewczynka. Nie zna swojego imienia, przeszłości ani przyszłości. Choć pochłania magiczne księgi, uczy się czytać w myślach i rozmawiać z gwiazdami, nie przypuszcza nawet, jaki cel mają te nauki i pełna niebezpieczeństw wędrówka po czterech stronach Wielkiego Królestwa…

Przed wiekami jej kraj najechali okrutni barbarzyńcy. Według słów tajemniczej Pieśni teraz, po siedmiuset siedemdziesięciu latach, zbliża się koniec ich panowania. Czy na tronie zasiądzie wreszcie sprawiedliwy władca? Czy Luelle dorośnie, by spełnić swe przeznaczenie?

[Wydawnictwo Literackie, 2018]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 33
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: