Dodany: 2019-06-02 23:09|Autor: Losice

Książki i okolice> Książki w ogóle

Literacki Nobel 2019 - kto dostanie ?

Komitet Noblowski, składający się z pięciu członków Akademii Szwedzkiej oraz pięciu ekspertów zewnętrznych, wybierze laureatów literackiego Nobla w 2019 roku - jak wiadomo będą przyznane dwie nagrody, "zaległa" z 2018 i "bieżąca" z 2019 roku.

Czy macie już swoich faworytów ?
Moi to: Peter Nadas (Węgry) i Ismail Kadare (Albania)

PS. Jeśli nie jesteś zainteresowany Nagrodą Nobla, lub zwalczasz ją z powodów światopoglądowych lub politycznych, proszę nie zamieszczaj swoich wpisów w tym wątku - załóż oddzielny wątek "Dlaczego nie toleruję Nagrody Nobla".

Dzięki
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-06-03 09:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Komitet Noblowski, składa... | Losice
Zaryzykuję i ja:
Richard Flanagan (Australia)
Joyce Carol Oates (USA) - tutaj miałam małe zawahanie, bo często mówi się o dużym wpływie Boba Dylana na twórczość Oates, a pamiętamy noblowskie "story" twórcy chyba najsłynniejszego 'kawałka" muzyki rockowej "Like a Rolling Stone"
Użytkownik: Losice 2019-06-07 11:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Zaryzykuję i ja: Richard... | Tiffany_Maxwell
Nobel dla Australijczyka - akurat czytam pierwszego australijskiego literackiego noblistę Wóz ognisty (White Patrick) - i jestem zauroczony. Faktycznie może czas na Australię - w mojej poczekalni są Ścieżki północy (Flanagan Richard)
Swoją drogą ciekawe, że nagroda z 2003 roku dla John Maxwell Coetzee również jest zaliczona dla Australii, chociaż pisarz urodził się w Republice Południowej Afryki i jego pisarstwo korzeniami tkwi właśnie tam - zresztą obywatelstwo australijskie uzyskał dopiero w 2006 roku.

A tak na marginesie, to wczoraj przeczytałem w "Wysokich Obcasach" Gazety Wyborczej, że wcale nie jest pewne, że literackie "noble" zostaną przyznane w tym roku.