Dodany: 28.05.2019 22:05|Autor: paola30{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Ciekawa powieść

Autorka w swej powieści zabiera nas do uroczego spokojnego miasteczka, gdzie wszyscy się znają i nic szczególnego się nie dzieje. Jednak okazuje się, że w Hidden Springs mieszkańcy też mają swoje mroczne tajemnice. Jak duże jest ich zaskoczenie, kiedy okazuje się, że szanowana i lubiana przez wszystkich osoba, której mogą zaufać, jest zdolna popełnić zbrodnię! Autorka przeplata w powieści kilka wątków - nie tylko kryminalny - i to sprawia, że powieść jest bardzo przyjemna w czytaniu. W każdym rozdziale dzieje się coś nowego i nie ma szans, by czytelnik się nudził.

Na początku policjant rozwiązujący zagadkę zbrodni nie ma łatwego zadania, gdyż choć każdy mieszkaniec ma na ten temat swoją teorię, to nikt nie przyznaje się, by coś widział. Lecz kiedy już Michael wpadnie na dobry trop, sprawa potoczy się błyskawicznie. Jego początkowe wyobrażenie o życiu w małym miasteczku zaczyna odbiegać od rzeczywistości.

Bohaterowie są bardzo dobrze dobrani. Anthony to zbuntowany nastolatek, przekonany, że matka go zostawiła i pełen nadziei, że jeszcze kiedyś do niego wróci. Michael, policjant, który chce ocalić świat, jest bardzo uczuciowy i strasznie przeżywa, gdy jakiemuś dziecku dzieje się krzywda. W dzieciństwie przeżył wypadek, w którym zginęli jego rodzice i, tak jak Anthony, wychowywał się u krewnych; on jednak, w odróżnieniu od chłopca, zaznał wiele miłości ze strony swojej ciotki. Gdy poznaje Anthony’ego, bardzo chce mu pomóc, by ten nie wylądował w więzieniu. Uparcie dąży z pomocą, nawet gdy chłopak nie chce jej przyjąć. Doskonale dopasowany wątek miłosny nadaje powieści szczególnego uroku.

Autorka bardzo dobrze i stopniowo buduje napięcie i czytelnik do samego końca ma trudność z odgadnięciem, kto jest winny popełnionego przestępstwa. Dzięki temu, że książka napisana jest lekko, bez zbędnych opisów, czyta się ją bardzo szybko. Każdy bohater ma swoje miejsce w powieści, poznamy i polubimy nawet tego, który na sam koniec nas zaskoczy. Bardzo ciekawa fabuła, która spodoba się czytelnikom lubiącym powieści napisane lekko, płynnie i przejrzyście.