Dodany: 2019-05-24 22:42|Autor: Calish

Książki i okolice> Książki w ogóle

Literatura bardzo pozytywna :)


Witam serdecznie!Chciałbym poprosić was o wypisanie jak największej ilości książek, które są po prostu jak najbardziej pozytywne.To znaczy np. opisy pięknej przyrody, SZCZĘŚLIWA miłość (bez wątku złamanego serca czy konfliktów małżeńskich :),radość,humor,szczęście,jakieś teksty pochwalne i ogółem wszelki optymizm itp...Może to być również jak najbardziej poezja.Nie interesują mnie raczej poradniki motywacyjne.Wolałbym literaturę z jak najmniejszą dawką negatywnych wydarzeń w fabule.Bo np. w ,,Panu Tadeuszu'' którego uwielbiam,pojawia się również ta mroczniejsza strona jak śmierć,walka,kłótnie,spory itp.Dlatego fabuła nie musi być nie wiadomo jak wciągająca,chodzi głównie o pozytywną treść.Mogą to być nawet lektury wczesnoszkolne coś jak ,,Dzieci z Bullerbyn''.Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam!
Wyświetleń: 305
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: mika_p 2019-05-27 22:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam serdecznie!Chciałby... | Calish
3 miesiące temu był wątek o ksiązkach na chandrę:
ksiązka na chandrę
w którym zlinkowane są też wcześniejsze wątki na zbliżony temat.

Z poezji mogą być fragmenty poematu "Missa Pagana" Stachury: "Gloria", "Sanctus", "Dziękczynienie". W wykonaniu Starego Dobrego Małżeństwa.
Użytkownik: farandwild 2019-06-28 23:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam serdecznie!Chciałby... | Calish
Witam, jestem tu nowa i jest to mój pierwszy post na forum :D Ale spodobał mi się Twój post, bo znam na niego odpowiedź. Polecam Ci książki Małgorzaty Musierowicz. Są bezbłędne na chandrę i liczne dołki. Ja sięgam cżęsto po Jeżycjadę, szczególnie tomy z dawnych lat (czasów komunizmu) i zawsze podnoszą mnie na duchu, dają wiarę w ludzi i napawają optymizmem. I nigdy mi się nie nudzą, czytam je po wielokroć :D Także polecam :)
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-06-29 07:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, jestem tu nowa i j... | farandwild
Cześć, witaj w Biblionetce i w nieformalnym kole wielbicieli Musierowicz (do którego przynależność nie wyklucza równoczesnego udziału w kołach wielbicieli Prousta, Pratchetta czy też jakiegokolwiek innego autora :-).

Jeśli tylko masz dość czasu na włączanie się w forumowe dyskusje, przy których się najłatwiej poznać, to się nie wahaj; dziel się swoimi przemyśleniami, pytaj o wszystko, czego nie wiesz.
Życzę Ci, aby Biblionetka stała się Twoim miejscem, tak jak kilkanaście lat temu stała się moim.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: